Військові США оцінили перспективи відновлення каналів зв'язку з армією Китаю

Поділитися
Військові США оцінили перспективи відновлення каналів зв'язку з армією Китаю © EPA/Adam Guz
ВМС Штатів наголошують на важливості відкритих ліній зв'язку між військовими, щоб уникнути "непорозумінь і прорахунків".

Військово-морські сили США привітали перспективи поліпшення оперативного зв'язку з китайськими військовими на тлі зростання регіональної напруженості, але для закріплення цих кроків все ще потрібно працювати, заявила командувач ВМС Штатів адмірал Ліза Франчетті. Про це повідомляє Reuters.

Вона наголосила, що важливо підтримувати відкриті лінії зв'язку між військовими обох країн, щоб уникнути "непорозумінь і прорахунків", які можуть призвести до конфлікту.

"Ці домовленості були досягнуті нещодавно, і ми знаємо, що маємо працювати з військовими КНР над подальшими кроками", - додала Франчетті.

Франчетті стала першою жінкою на посаді вищого офіцера ВМС США, а також першою жінкою, яка увійшла до складу Об'єднаного комітету начальників штабів.

Військові США та деяких країн регіону скаржаться на небезпечну взаємодію з китайськими літаками і кораблями в спірному Південно-Китайському морі і по всій Східній Азії, що призводить до побоювань виникнення конфлікту.

"Ми очікуємо, що всі військово-морські сили в міжнародних водах дотримуватимуться правил і норм належної військової поведінки", - сказала Франчетті.

Відповідаючи на неодноразові запитання про військовий розвиток Китаю, зокрема про його підводні човни і операції з підводного спостереження, Франчетті сказала, що вона впевнена у військово-морських можливостях США, навіть попри те, що Пекін "продовжує розвивати свій потенціал в морській і в усіх інших сферах".

За її словами, США продовжуватимуть тісно співпрацювати з союзниками і партнерами, що є стратегічною перевагою. За допомогою тіснішої інтеграції, планування і навчань з мережею союзників і партнерів, Штати зможуть і надалі “стримувати Китай та інших потенційних супротивників у всьому світі".

Цього місяця президент США Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін домовилися відновити військові контакти, які Пекін заморозив після того, як колишній спікер Палати представників Ненсі Пелосі відвідала Тайвань у серпні 2022 року. Потреба в поліпшенні військових комунікацій була частиною чотиригодинної дискусії під час зустрічі Байдена та Сі у Сан-Франциско минулого тижня.

За самітом Байдена та Сі уважно стежили в усьому світі. Які висновки можна зробити після нього? Яким є його значення для України? Про це пише Віктор Константинов у статті “Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі