Генеральна прокурорка штату Нью-Йорк Летиція Джеймс вимагає для колишнього президента Дональда Трампа його компаній штраф у розмірі 370 мільйонів доларів. Також йому хочуть та двом колишнім керівникам його компаній хочуть довічно заборонити працювати в галузі нерухомості у штаті.
Покарання вимагають у справі про шахрайство Трампа, пише NBC News.
Адвокати заявили, що Трамп винен:
- 168 мільйонів доларів відсотків, нібито заощаджених завдяки шахрайству;
- 152 мільйони доларів від продажу будівлі Старого поштового відділення у Вашингтоні, де знаходиться один з готелів Трампа;
- 60 мільйонів доларів через передачу контракту на будівництво поля для гольфу Ferry Point;
- 2,5 мільйона доларів за угодами про вихідну допомогу колишньому фінансовому директору Trump Organization Аллену Говарду Вайссельбергу і колишньому контролеру Trump Organization Джеффу Макконні.
Джеймс також закликала довічно заборонити Трампу, Вайсельбергу і Макконні брати участь у сфері нерухомості, а також обіймати посади офіцерів або директорів в нью-йоркських організаціях. Генеральна прокурорка попросила про п'ятирічну заборону для старших синів Трампа – Дональда Трампа-молодшого та Еріка Трампа.
Суд у цій справі визнав колишнього президента, його компанію і топ-менеджерів відповідальними за неодноразове і постійне шахрайство при підготовці та засвідченні як правдивих звітів про фінансовий стан Трампа, які були неправдиво завищені на суму від 812 мільйонів доларів до 2,2 мільярда доларів США.
В окремому клопотанні адвокати Трампа заявили, що докази не підтверджують висновку про те, що він мав намір шахраювати, і сказали, що те саме стосується Вайссельберга і Макконні. Адвокати стверджували, що Генеральна прокуратура не змогла довести страхові махінації і не продемонструвала жодних реальних наслідків, а банки провели власну належну перевірку фінансової звітності.
Трамп неодноразово заперечував будь-які правопорушення у цій справі, називаючи позов упередженим "полюванням на відьом", і пообіцяв оскаржити рішення судді.
Офіс Джеймс заявив, що Трамп та інші особи вчинили незаконні дії з метою обману і отримали мільйони неправомірної вигоди. Сума, яку вона вимагає, значно перевищує 250 мільйонів доларів, які, за її первинними оцінками, Трамп і його бізнес повинні були виплатити в 2022 році як відшкодування збитків.
Судовий процес розпочався на початку жовтня, а свідчення у справі закінчилися минулого місяця. Обидві сторони мають представити заключні аргументи 11 січня, і суддя Артур Енґорон заявив, що очікує винесення письмового рішення зі своїми висновками протягом наступних тижнів.
У своєму рішенні від 18 грудня суддя Енґорон заявив, що його не переконали аргументи команди Трампа про те, що фінансові звіти не були завищеними, і що такі оцінки є суб'єктивними.
Позов про шахрайство в бізнесі – це лише одна з кількох великих справ, які розслідуються щодо Трампа. Колишньому президенту також висунули звинувачення у федеральних злочинах, пов'язаних з імовірним підривом виборів у Вашингтоні, округ Колумбія, а також у неправомірному поводженні з секретними документами у Флориді та у втручанні у вибори на рівні штату в окрузі Фултон, штат Джорджія.
В обвинуваченнях, які одне за одним висувають проти Дональда Трампа, вже можна й заплутатися. Але експрезидент США не здається, сподіваючись знову ввійти до Білого дому 2024 року й помилувати самого себе. Тим часом опитування вказують на тривожні сигнали для чинного президента Джо Байдена. Свій прогноз розвитку американської передвиборчої ситуації дає експосол України в США Олег Шамшур у статті «Протистояння політичних динозаврів — 2024: Чи зможе Байден перемогти Трампа?».