За словами джерела CNN, обізнаного з питанням, США цілком впевнені в точності заяв української сторони про використання американської системи ППО Patriot для перехоплення російської гіперзвукової ракети. Судячи з усього, йдеться про "Кинджал", про який повідомлялось днями.
Застосування Patriot проти гіперзвукових ракет: теорія стає практикою
Хоча система Patriot успішно протидіє балістичним ракетам, її здатність зупиняти гіперзвукові ракети з повітря до минулого тижня була суто теоретичною. За словами джерела, перехоплення, здійснене Україною, продемонструвало цю здатність у реальності — те, що Пентагон розглядає як важливу подію.
Заява України про перехоплення спричинила резонанс у Пентагоні наприкінці минулого тижня, додало джерело, зазначивши, що це важливо з кількох причин.
Путін раніше публічно рекламував можливості російської гіперзвукової зброї та заявив, що вона здатна подолати всі існуючі системи ППО.
Виробництво гіперзвукових балістичних ракет завжди було складним для Росії, а санкції лише ускладнили його.
Але до минулого тижня розрахунок Росії полягав у тому, що якби вона використала гіперзвукову балістичну ракету, все, по чому вона стріляла б, неодмінно було б уражено. Це перехоплення поставило цей постулат під сумнів, продовжили вони.
Той факт, що це перехоплення було здійснено українським екіпажем, який пройшов навчання в Оклахомі, але не мав американських радників на полі бою, є ще більшою перевагою для Пентагону, додало джерело, назвавши це великим поверненням інвестицій.
Перехоплення також, ймовірно, спричинило серйозну невизначеність для Росії, піднімаючи питання про те, чи має Україна стійкий засіб протидії гіперзвуковим балістичним ракетам.