У США зароджується олігархія – Джо Байден

Поділитися
У США зароджується олігархія – Джо Байден © EPA-EFE/MANDEL NGAN / POOL
Президент повторив слова Дуайта Ейзенхауера, застерігаючи від зростання «технологічного індустріального комплексу» та дезінформації.

Президент США Джо Байден попередив, що в Америці «формується олігархія», яка може завдати шкоди американській демократії, і розкритикував новий «технологічний промисловий комплекс» за небезпечну концентрацію багатства і влади в країні. 

Як пише Financial Times, ці коментарі Байдена під час прощального звернення до американців з Овального кабінету в середу ввечері є завуальованою атакою на найближчих союзників Дональда Трампа, включаючи технологічного мільярдера Ілона Маска.

Байден заявив, що хоче попередити країну про «небезпечну концентрацію влади в руках невеликої кількості надбагатих людей» і про небезпеку того, що їхні «зловживання владою залишаться без контролю».

Він процитував застереження покійного президента Дуайта Ейзенхауера в його прощальній промові 1961 року, присвяченій військово-промисловому комплексу, і сказав, що взаємодія між урядом і технологіями ризикує бути такою ж згубною.

«Я не менше занепокоєний потенційним зростанням технологічного індустріального комплексу, який може становити реальну небезпеку і для нашої країни. Американців ховають під лавиною фейків та дезінформації, що уможливлює зловживання владою. Вільна преса руйнується. Редактори зникають. Соціальні мережі відмовляються від перевірки фактів», – сказав Байден.

Слова Байдена є відсиланням до найбагатшої людини в світі – Ілона Маска, власника соціальної мережі X і засновника компанії з виробництва електромобілів Tesla, який надав величезну фінансову підтримку кампанії Трампа і став одним з його найближчих союзників. 

Деякі з топ-менеджерів Кремнієвої долини – від Джеффа Безоса з Amazon до Марка Цукерберга з Meta – також підтримали Трампа після його перемоги на виборах і, як очікується, отримають головні ролі на церемонії інавгурації у Вашингтоні в понеділок.

У промові Байден також розповів про позитивні моменти свого президентського терміну. 

На момент завершення каденції рейтинг Джо Байдена досяг нового мінімуму. Згідно з результатами опитування FiveThirtyEight, лише 36,7% американців схвалюють його роботу на посаді, натомість 55,8% не схвалюють.

Байден висловив сподівання, що в майбутньому його досягнення будуть оцінені більш прихильно.

«Знадобиться час, щоб відчути повний вплив всього, що ми зробили разом, але насіння посаджене, і воно проросте і буде цвісти десятиліттями», – сказав він.

Президентство Байдена ознаменувалося рекордним зростанням ринку праці та потужним відновленням після пандемії Covid-19, а також низкою законодавчих досягнень у сфері економіки. Однак негатив від високої інфляції став для нього величезною політичною поразкою.

У зовнішній політиці чинний президент поставив собі в заслугу західну підтримку України після повномасштабного вторгнення Росії, але його реакція на конфлікт на Близькому Сході, зокрема рішуча підтримка війни Ізраїлю в Газі, викликала негативну реакцію з боку прогресивних демократів, підірвавши єдність його політичної коаліції.

За п'ять днів до свого відходу з посади Байден – за допомогою помічників Трампа – зміг укласти угоду про припинення вогню і звільнення  утримуваних ХАМАС заручників. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі