Суд американського штату Колорадо відхилив спробу заборонити колишньому президенту США Дональду Трампу брати участь у праймеріз Республіканської партії — переможець голосування буде кандидатом на виборах президента у листопаді 2024 року. Про це повідомляє BBC.
Таким рішенням завершився судовий процес за позовом, у якому стверджувалося, що дії Трампа, що призвели до заворушень у США в 2021 році, позбавляють його права знову обіймати посаду президента.
Подібні позови, засновані на поправці до Конституції США, також зазнали невдачі в трьох інших штатах.
Окружний суддя штату Колорадо Сара Воллес оголосила про рішення в п'ятницю, 17 листопада. Згідно з рішенням, Трамп залишиться в бюлетені для голосування на праймеріз Республіканської партії.
Відповідно до розділу 3 14-ї поправки до Конституції США, жодна особа, яка брала участь у повстанні або бунті проти уряду, не може балотуватися на держпосаду. У вересні група активістів у Колорадо подали судовий позов, стверджуючи, що поправка повинна застосовуватися до Трампа через його роль у штурмі Капітолію у 2021 році.
Але Воллес не погодилася, стверджуючи, що 14 поправка не поширюється на президентів, оскільки розділ 3 прямо не називає цю посаду.
Однак суддя дійшла висновку, що Трамп "брав участь у повстанні 6 січня 2021 року шляхом підбурювання".
Це рішення стало черговою невдачею у спробах заборонити Трампу участь у праймеріз республіканців.
Аналогічні позови в Нью-Гемпширі, Міннесоті та Мічигані вже зазнали невдачі.
Група активістів, які подали позов у Колорадо, заявили, що готують апеляцію на рішення суду Колорадо.
Судовий розгляд тривав тиждень. Адвокати Трампа стверджували, що він не несе відповідальності за заворушення, наголошуючи, що подібні судові позови були безуспішними.
Згідно з опитуваннями, за рік до президентських виборів у США колишній лідер країни Дональд Трамп з невеликим відривом випереджає чинного президента Джо Байдена (49% проти 45% серед зареєстрованих виборців) у гіпотетичному реванші.
Сам Байден критикував Трампа та його прибічників, назвавши їх загрозою для демократії в США. Чому прихильники ультраправого крила Республіканської партії симпатизують Путіну? Чому вони виступають проти надання допомоги Україні? Чому готові схвалити анексію Криму та Донбасу? Про світогляд виборців Трампа, ДеСантіса та Рамасвамі читайте у статті Анни Бродські-Кроткіної «У США є прихильники Путіна. Що про них потрібно знати».