У США немає "плану Б" щодо військової допомоги Україні — Bloomberg

Поділитися
У США немає © thecommentfactory.com
Схвалення законопроєкту з допомогою Києву застрягло у Конгресі.

Адміністрація президента США Джо Байдена дедалі більше розчарована як республіканцями в Конгресі, так і європейськими союзниками через затримки у допомозі Україні, поки зростає занепокоєння можливістю військ РФ досягти значних успіхів найближчими тижнями. Про це повідомляє Bloomberg.

За словами американських чиновників, які говорили на умовах анонімності, окрім військової підтримки на 60 мільярдів доларів, схвалення якої все ще перебуває в глухому куті в Конгресі, у США немає "плану Б" щодо допомоги Україні. Тим часом європейським лідерам потрібно подолати затримки й використовувати прибутки від заблокованих російських активів, щоб допомогти українському уряду, сказав один зі співрозмовників Bloomberg.

Європейські країни також повинні терміново відреагувати на прохання України надати їй більше комплексів Patriot зі своїх запасів для посилення ППО.

Представник Ради національної безпеки США заявив, що Конгрес повинен діяти. Минулого місяця радник з питань національної безпеки Джейк Салліван казав, що, на його думку, не потрібно говорити про “план Б”. Однак схвалення допомоги Києву в Конгресі досі немає, а в України тим часом дефіцит боєприпасів. 

Найбільше занепокоєння у союзників викликає те, чи зможе Україна й надалі захищати свій повітряний простір. Відчуваючи момент слабкості України, Росія б'є по критично важливій інфраструктурі, завдаючи найбільшої шкоди за понад два роки повномасштабної війни.

США наполягають на тому, щоб G7 використала прибутки, отримані від заморожених російських активів на суму 280 мільярдів доларів, для швидкого залучення додаткових коштів для допомоги Україні. Але кілька країн ЄС включаючи Францію та Німеччину, поки що виступають проти такого кроку.

Законопроєкт з фінансуванням допомоги Україні в Конгресі США не можуть узгодити ще з осені 2023 року. Сенат після тривалої затримки все-таки схвалив документ, але законопроєкт повинні підтримати обидві палати Конгресу, щоб президент Штатів зміг підписати його як закон. 

Тим часом противники підтримки Україні в межах Республіканської партії є потужною фракцією в Палаті представників, де республіканці мають вузьку більшість. 

Про перспективи допомоги Києву від Штатів розповідав Олександр Хара у статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі