Трамп збирається призначити сенатора Марко Рубіо державним секретарем — ЗМІ

Поділитися
Трамп збирається призначити сенатора Марко Рубіо державним секретарем — ЗМІ © EPA/ DAVID MUSE
Попри жорсткі висловлювання щодо РФ у минулому, Рубіо, як пишуть ЗМІ, може погодитися з потенційними планами Трампа тиснути на Україну для завершення війни.

Очікується, що новообраний президент США республіканець Дональд Трамп призначить сенатора Марко Рубіо державним секретарем, повідомляє NYT.

За словами джерел видання, Трамп усе ще може передумати в останню хвилину, але, схоже, він зупинився саме на кандидатурі Рубіо, якого свого часу також розглядав під час вибору кандидата у віцепрезиденти.

Рубіо вважається “яструбом” у питанні зовнішньої політики, займаючи, зокрема, жорстку позицію щодо Китаю, Ірану, Венесуели та Куби.

Спочатку Рубіо розходився у поглядах із республіканцями, які більш скептично ставилися до “втручань” США у закордонні проблеми. Останнім часом він підтримує Трампа в таких питаннях, як війна Росії проти України, заявляючи, що “конфлікт зайшов у глухий кут” і “повинен бути доведений до завершення”.

Попри жорсткі висловлювання щодо Росії в минулому, Рубіо, як вважає NYT, ймовірно, погодиться з потенційними планами Трампа тиснути на Україну, щоб Київ знайшов спосіб досягти “врегулювання з Росією” та залишився поза НАТО. 

У своїх недавніх інтерв'ю Рубіо заявляв, що Україні необхідно шукати “шляхи врегулювання з РФ” шляхом переговорів, а не зосереджуватися на поверненні усіх тимчасово окупованих військами РФ територій. Він також був одним із 15 сенаторів-республіканців, які проголосували проти прийнятого у квітні пакета військової допомоги Києву на 95 мільярдів доларів, пише “Голос Америки”.

"Я не на боці Росії, але, на жаль, реальність така, що війна в Україні закінчиться тільки шляхом переговорів", - казав Рубіо в інтерв'ю NBC у вересні.

Рубіо був одним із найбільш активних сенаторів у питанні необхідності для США бути більш агресивними щодо Китаю. Наприклад, під час роботи в Конгресі за першої адміністрації Трампа Рубіо виступав за промислову політику, покликану допомогти Штатам краще конкурувати з китайською економікою. Він також був співголовою двопартійної комісії Конгресу з питань Китаю, яка мала на меті розробити жорстку політику відносно Пекіна, особливо щодо порушень прав людини. 

У 2019 році Рубіо допоміг переконати Трампа прийняти жорстку політику санкцій проти Венесуели, щоб спробувати “усунути” тамтешнього авторитарного президента Ніколаса Мадуро. Хоча венесуельці постраждали від запроваджених США санкцій, Мадуро досі залишається при владі.

Нещодавно Рубіо висловився за підтримку Ізраїлю у війні проти бойовиків ХАМАС.

Рубіо вперше був обраний до Сенату в 2010 році як представник нового покоління консервативних лідерів. Але деякі консерватори вважали, що він вагається в питанні імміграції — це спричинило для Рубіо політичні проблеми, коли він змагався за номінацію кандидата в президенти від республіканців у 2016 році проти Трампа та інших претендентів. Під час тієї кампанії Трамп принижував Рубіо, на що сенатор також відповідав уїдливими нападками. Але після перемоги Трампа у 2016 році Рубіо продовжив налагоджувати з ним стосунки, виступаючи в ролі неформального радника з питань зовнішньої політики. Також Рубіо допомагав Трампу підготуватися до перших дебатів проти демократа Джо Байдена у 2020 році.

Якщо він стане держсекретарем, головне питання полягає в тому, чи відмовиться Рубіо від ролі США у різних частинах світу, надаючи пріоритет Китаю. Такий підхід відповідав би ідеям Трампа “Америка понад усе”, але суперечив би деяким попереднім позиціям Рубіо.

Трамп зробив свій вибір і щодо низки інших посад у своїй новій адміністрації. Зокрема, він обрав Майкла Волтца своїм радником з питань національної безпеки, а Елізу Стефанік - послом США в ООН. Трамп намагається зібрати команду з відданих йому людей.

Чого очікувати від другого терміну Трампа в Білому домі, як йому вдалося перемогти і чим тепер ризикує Україна, аналізував експосол України в США Олег Шамшур.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі