Дональд Трамп звернувся до Стівена Файнберга, мільярдера та приватного інвестора з великими інтересами в промисловості озброєнь, з пропозицією стати заступником міністра оборони у своїй новій адміністрації, пише The Washington Post..
Якщо Файнберг погодиться і вибір Трампа буде схвалено Сенатом, 64-річний Файнберг стане людиною №2 у Пентагоні, де його керівником буде запропонований Трампом міністр оборони Піт Гегсет, чиє призначення підвисло через звинувачення у минулих сексуальних злочинах, пиятиці та фінансовій безгосподарності.
Наразі невідомо, чи пристав Файнберг на пропозицію обраного президента.
Файнберг є співдиректором Cerberus Capital Management, яка має інвестиції в низку оборонних компаній, і у першій адміністрації Трампа очолював президентську раду радників із розвідки.
Він отримав цю посаду після того, як пожертвував майже 1 мільйон доларів протрампівській Super Pac в останні дні виборчої кампанії 2016 року, коли Трамп, здавалося мав небагато шансів перемогти Гілларі Клінтон.
Гроші багатія були використані для оплати серії рекламних роликів проти Клінтон, у тому числі тих, які транслювалася під час трансляцій НФЛ і засуджували її за підтримку кроків щодо зміни назви Washington Redskins.
«Ти думав, що ти в безпеці, сидиш у своєму кріслі у своїй людській печері, холодне пиво та миска чіпсів. Але ні! Гілларі Клінтон хоче зіпсувати твій футбол», – йдеться в рекламі.
Пізніше Трамп розглядав призначення Файнберга, чиї статки становили 4,8 мільярда доларів станом на липень цього року, на посаду заступника директора національної розвідки, але це призначення не відбулося.
Останнє запропоноване призначення може викликати питання конфлікту інтересів, враховуючи зв’язки Cerberus з оборонними підрядниками.
Компанія інвестувала в гіперзвукові ракети і раніше володіла приватним військовим підрядником DynCorp, перш ніж його купила інша компанія в 2020 році. Cerberus також володіла Remington, другим за величиною американським виробником зброї, але передала його кредиторам після того, як фірма оголосила про банкрутство.
Метт Дасс, аналітичний центр Center for International Policy, у коментарі сказав Washington Post зазначив, що наявність таких людей, які спершу сидять у радах великих оборонних підрядників, а потім їздять туди й з Пентагону, — це проблема, яка хоча почалася не за Трампа.
«Чи збирається він прислухатися до цілого ряду експертів, чи в першу чергу до ділових кіл? Стів, очевидно, добре обізнаний з правилами Управління урядової етики, і, звичайно, він пройшов повну оцінку своєї ролі в консультативній раді розвідки», – цитує видання джерело, яке запевнило, що Файнберг дотримуватиметься правил щодо конфлікту інтересів.
У 2017 році, коли Файнберг вперше розглядався на роль глави ради розвідки Трампа, ЗМІ повідомляли про занепокоєння розвідувальної спільноти.
У статті цитується колишній інсайдер Cerberus, який сказав, що Фейнберг не підходить на цю посаду.
«Він феноменальний менеджер інвестиційного фонду, але його геніальність полягає в його торгівлі. Я не думаю, що він досяг би успіху в бюрократичному середовищі Вашингтона», – розповів співрозмовник.
Водночас Майкл О'Генлон, військовий фахівець з Інституту Брукінгса, припустив, що досвід Файнберга міг би дати йому право керувати розгалуженою бюрократією Пентагону та річним бюджетом у 850 мільярдів доларів, особливо враховуючи загальновідому недосвідченість Гегсета на подібних посадах.
«Пентагон є однією з найбільших організацій у світі, тому йому потрібен хтось, хто міг би зіграти класичну роль головного операційного директора на посаді номер два. Традиційний образ заступника секретаря передбачає, що секретар не матиме ні часу, ні можливості керувати. У цьому випадку Гегсет може залишитися ні з чим», — сказав О'Генлон Post.