Торгова війна Трампа та Сі переходить від тарифів до довгострокового протистояння

Поділитися
Торгова війна Трампа та Сі переходить від тарифів до довгострокового протистояння © EPA-EFE/ROMAN PILIPEY
Розрив у діалозі посилює ризики – протистояння двох найбільших економік явно не піде на користь не лише їм, а й усьому світу.

США і Китай - найбільші економіки світу - підійшли до критичної межі. Торгова війна між президентом Дональдом Трампом і головою КНР Сі Цзіньпіном вийшла за рамки тарифів і стала частиною ширшої стратегії тиску і конфлікту. Економічні відносини між США і Китаєм переживають найбільшу кризу за десятиліття.

Про це пише The Washington Post.

Президент Дональд Трамп різко посилив тарифну політику щодо Пекіна, довівши мита на китайські товари до 145%. Китай відповів дзеркальними заходами - тарифи на американські товари тепер досягають 125%. Протистояння двох наддержав переходить у стадію «економічного розриву», загрожуючи стабільності глобального ринку, що загрожує глобальними наслідками і навіть ризиками військового конфлікту.

Поки Трамп виключає з мит популярні товари, включно з iPhone, він одночасно нарощує тиск, обмежуючи дипломатичні канали.

Спроби Китаю відновити діалог, включно з неофіційними візитами колишнього посла Цуй Тянькая, успіху не принесли. Трамп різко перервав усі переговори, заявивши в соцмережі Truth Social про припинення контактів із Пекіном.

Розрив у діалозі посилює ризики. Пекін попереджає, що не поступиться тиску, а в самій КНР розчаровані агресивністю перших кроків Трампа, особливо використанням теми фентанілу як виправдання тарифів.

Вашингтон робить ставку на коаліцію з союзниками, виключаючи Китай з нових торговельних угод. Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що КНР «програє в пропорційній війні», а Білий дім розраховує на підтримку понад 75 країн для блокування «транзитної торгівлі» Китаю.

Китай, у свою чергу, готується до довгострокового економічного протистояння. Китайська влада розробила заздалегідь підготовлені заходи у відповідь - від точкових мит до обмежень для американських компаній.

Економісти вказують на можливість рецесії як у США, так і в Китаї. Goldman Sachs знизив прогноз зростання ВВП Китаю до 4%. Трамп також визнав, що американська економіка зіткнеться з «перехідними труднощами».

Ситуація може вийти за межі торгівлі: посилюється напруженість навколо Тайваню, і зберігається ризик, що торгова війна переросте в ширший геополітичний конфлікт.

Нагадаємо, кілька днів тому Трамп заявив, що чекає на дзвінок від Сі Цзіньпіна: мовляв, він має зателефонувати першим. Однак китайський лідер поки що не демонструє готовності ініціювати контакт. У розмовах із радниками Трамп наголосив, що саме Пекін має зробити перший крок до деескалації, оскільки, за оцінкою Білого дому, рішення про відповідні заходи та подальше загострення торговельної війни ухвалював саме Китай. У Вашингтоні вважають, що Пекін навмисно обрав більш жорстку лінію в торговельних відносинах, і тепер має взяти на себе відповідальність за відновлення діалогу.

Безпрецедентна торговельна війна між двома економічними наддержавами світу швидко набирає обертів, і обидві країни чекають, коли хто-небудь із них зробить перший крок для врегулювання ситуації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Iura Komar
14 Листопада 2019, 18:05
Зеленський з Рябошапкою вирішили прославитись своїм "Тумогаєвим".
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі