США відкрили першу постійну військову базу у Польщі

Поділитися
США відкрили першу постійну військову базу у Польщі © Фокус
Гарнізон США розмістився у західному місті Познань.

Сполучені Штати у вівторок відкрили свою першу постійну військову базу в Польщі, що, за словами посла у Варшаві, стало ознакою єдності НАТО перед російською агресією.

Понад 10 000 солдатів США в даний час розміщено в Польщі, яка стала основною країною транзиту міжнародної допомоги та обладнання до сусідньої України, пише AFP.

Гарнізон США – восьмий у Європі – розмістився у західному місті Познань.

«Це історична подія. І це сигналізує про те, що ми тут, щоби залишитися», — заявив на церемонії інавгурації посол США Марк Бжезінський.

«Це сигналізує світові, що Сполучені Штати віддані Польщі та альянсу НАТО. Що ми єдині перед російською агресією», — додав він.

Гарнізон був створений після того, як минулого року президент США Джо Байден оголосив про постійну присутність США у Польщі.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що «ми високо цінуємо постійну присутність США в Польщі, особливо зараз у Європі, коли Росія вторглася в Україну і намагається відновити свою імперію».

"Війська армії США на східному фланзі НАТО будуть командуватися з Польщі", - додав він на церемонії, назвавши гарнізон "важливим для безпеки Польщі, а також для безпеки НАТО".

Раніше Великобританія заявила про те, що готова допомогти у посиленні протиповітряної оборони Польщі. Країна погодилася на такий крок після того, як Варшава передала Україні частину своїх винищувачів МІГ-29.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі