США та Китай обговорили військову співпрацю Росії з КНДР — Держдепартамент

Поділитися
США та Китай обговорили військову співпрацю Росії з КНДР — Держдепартамент © Pixabay
Однак у заяві МЗС Китаю за підсумками переговорів Росія не згадується. 

Цього тижня високопосадовець США з питань Північної Кореї Чжун Пак провів відеодзвінок із представником Китаю у справах Корейського півострова Лю Сяомін, під час якого обговорювалося посилення військової співпраці Москви з Пхеньяном. Про це повідомляє Reuters.

Сторони також обговорили "все більш дестабілізаційну та ескалаційну поведінку Північної Кореї", йдеться в заяві Держдепартаменту. США наголосили, що військова співпраця між Росією та Північною Кореєю порушує низку резолюцій Ради Безпеки ООН.

“У спільних інтересах регіону і міжнародного співтовариства підтримувати мир і стабільність на Корейському півострові та просувати вперед процес політичного врегулювання. Зацікавлені сторони повинні збалансовано реагувати на занепокоєння одна одної за допомогою змістовного діалогу", - заявили в МЗС Пекіна, додавши, що Китай і США домовилися підтримувати контакт щодо цього питання.

У заяві Китаю, однак, не було жодної згадки про Росію, яка вже давно є учасником санкцій ООН проти Північної Кореї через програми балістичних ракет і ядерної зброї КНДР, але активізувала зв'язки з Пхеньяном після повномасштабного вторгнення в Україну.

Вашингтон звинуватив Північну Корею в постачанні Росії артилерійських снарядів і ракет для використання у війні проти України. Москва і Пхеньян заперечують це, але водночас обіцяють поглиблювати військові зв'язки.

Чергові переговори Вашингтона з Пекіном відбулися після зустрічі 16 лютого між держсекретарем США Ентоні Блінкеном і міністром закордонних справ Китаю Ван І, на якій дипломати "підтвердили важливість продовження комунікації на всіх рівнях".

В останні місяці китайсько-американські відносини демонструють ознаки покращення, зокрема кроки з відновлення каналів комунікації після того, як зв'язки між двома країнами впали до найнижчого рівня за останні десятиліття. Однак багато точок напруги залишаються, в тому числі санкції США проти Китаю через питання безпеки і прав людини. 

З початку повномасштабної війни РФ проти України, Китай і Росія розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. Пекін не засудив вторгнення РФ, хоча в офіційних повідомленнях заявляє, що необхідно поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн.

Пов’язаність стратегічних інтересів Пекіна та Москви не означає, що Китай є безпосереднім учасником війни проти України, але зараз він спрямовує свою політику проти Києва.

У такій ситуації Україна, яка бореться за свою державність, повинна мати чітке бачення своєї стратегії щодо Китаю, який залишається великим геополітичним та економічним гравцем, а також центром впливу для багатьох країн, що розвиваються, насамперед країн Глобального Півдня. Про аспекти, на які варто звернути увагу офіційному Києву у відносинах з Пекіном, пише кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті “Що означає китайська мудрість під час війни в Україні?”.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі