США проти примусової зміни статусу Тайваню — Рубіо

Поділитися
Острів побоюється, що Штати можуть зосередитися на досягненні угод із Китаєм.    

Держсекретар США Марко Рубіо підтвердив, що Штати виступають проти будь-яких спроб змінити статус Тайваню із застосуванням сили або примусу, повідомляє “Голос Америки”.

Рубіо назвав найкращим способом запобігти конфлікту в Тайванській протоці  наявність у Штатів потужного військового потенціалу, наголосивши, що Вашингтон повинен зберігати присутність в Індо-Тихоокеанському регіоні для взаємодії з Китаєм.

“У нас є давня позиція щодо Тайваню, від якої ми не відмовимося, а саме: ми виступаємо проти будь-якої насильницької чи примусової зміни статусу Тайваню”, – наголосив держсекретар.

Тим часом президент США Дональд Трамп днями ухилився від відповіді на запитання про готовність гарантувати, що Китай ніколи не захопить Тайвань силою протягом його президентського терміну. Трамп лише сказав, що не хоче війни у ​​Тайванській протоці.

Заяви з'явилася на тлі дедалі більшого занепокоєння через військову загрозу острову з боку Китаю, а також побоювань, що думка самого Тайбея може відійти на другий план, якщо американський президент Дональд Трамп зосередиться на домовленостях із Пекіном.

Потенційне завершення війни РФ проти України – один із чинників, який може вплинути на ситуацію навколо Тайваню й американську присутність в Індо-Тихоокеанському регіоні. Дехто з аналітиків не вважає, що це призведе до фундаментальної зміни “стратегічного фокусу” США на Азію, адже Вашингтону все одно доведеться враховувати ризик відновлення бойових дій або нових російських атак, зокрема, на союзників по НАТО. Водночас інші аналітики припускають, що адміністрація Трампа недарма закликає країни НАТО до збільшення витрат на оборону, адже з цього погляду закінчення війни РФ проти України дозволить Штатам залучити більше ресурсів на протидію Пекіну.

Колишні американські військові, які нещодавно відвідали Тайвань, розповіли про стурбованість острова тим, що відбувається навколо України. Зокрема, ідея, що Тайбей можуть залишити без підтримки, викликає на Тайвані “жах і тривогу”. Тайванські аналітики, журналісти та представники бізнесу неабияк стурбовані, хоча офіційні особи острова поки уникають публічних заяв на цю тему.

Лідери керівної на Тайвані Демократичної прогресивної партії вважають, що “сьогоднішня Україна може стати завтрашнім Тайванем”, проводячи паралелі й наголошуючи на загрозі з боку авторитарних режимів. Водночас найбільша опозиційна партія Тайваню Гоміньдан скептично ставиться до стратегії Демократичної прогресивної партії, яка робить ставку на союз із Вашингтоном у протистоянні Китаю. Пекін вважає Тайвань своєю територією й ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для взяття острова під свій контроль. США є найважливішим партнером Тайбея, хоча й не мають офіційних дипломатичних зв'язків із Тайванем.

Як нещодавно писала FT, Трамп висловлював захоплення китайським лідером Сі Цзіньпіном (який обіцяв отримати контроль над Тайванем) майже так само часто, як і підлещувався до російського диктатора Владіміра Путіна. Все це виглядає так, ніби Трамп може спробувати укласти угоду з Сі, тож не варто виключати варіант, що новий американський лідер врешті-решт зрадить Тайбей.

WSJ теж писала, що союзники США в Азії стривожені поспіхом Трампа в переговорах з Росією щодо війни проти України: якщо Трамп зможе укласти угоду з РФ без участі Європи, то що завадить йому зробити те ж саме з Сі “за рахунок” Азії, розмірковувала газета. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі