США координуватимуть дії з союзниками, щодо накладання обмежень на китайські фірми, які допомагають Росії зміцнювати її військово-промислову базу, включаючи потенційні санкції проти фінансових установ, повідомляє Bloomberg.
“У центрі уваги знаходяться китайські фірми, які систематично брали участь у підтримці Росії. Ми також уважно вивчаємо фінансові установи”, – заявив у п’ятницю Курт Кемпбелл, заступник держсекретаря та колишній посадовець Білого дому, відповідальний за Азійську політику.
“США були переконливими у відстоюванні аргументі вна користь колективних дій щодо санкцій проти Китаю”, – сказав він журналістам, виступаючи разом зі своїми колегами з Японії та Південної Кореї під час неформальної зустрічі на своїй фермі у Вірджинії.
Раніше в п’ятницю заступник міністра фінансів США Уоллі Адеємо під час виступу в Берліні закликав лідерів німецького бізнесу переказати своїм китайським колегам, що вони стикаються з вибором між веденням бізнесу в Європі або роботою над оснащенням російської армії.
Адеємо також провів переговори з офіційними особами Німеччини щодо кроків, які адміністрація Байдена може вжити найближчими тижнями для подальшого відсікання поставок Росії військової техніки від таких країн, як Китай.
У розмові з журналістами він дав зрозуміти, що кроки США будуть спрямовані проти компаній, що постачають Росії певні товари подвійного призначення. Адеємо додав, що США координуватимуться з європейськими союзниками, хоча й не очікують, що вони впроваджуватимуть ідентичні санкції.
"Ми дуже чітко дали зрозуміти, що насправді будуть зроблені кроки не лише Сполученими Штатами, але й іншими країнами, сигналізуючи про наше глибоке невдоволення тим, що Китай прагне зробити у своїх відносинах з Росією на полі бою в Україні", – сказав Кемпбелл.
Під час поїздок до Китаю в квітні міністр фінансів Джанет Єллен і держсекретар Ентоні Блінкен вже порушували питання можливих санкцій проти китайських фірм, включаючи банки, якщо вони продовжуватимуть підтримувати Росію за допомогою технологій подвійного призначення та інших, включаючи ракетне паливо.
Китай наразі не постачав летальної зброї Росії, попри зроблену заяву міністром оборони Великої Британії Грантом Шеппсом. Про це заявили поінформовані джерела ZN.UA, пише у своїй статті "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії" оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.