Сполучені Штати Америки не були задіяні до обговорення питання про повернення в Україну із Туреччини командирів оборони «Азовсталі», повідомив на брифінгу радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
«Ми не були частиною цього процесу і не можемо коментувати, чого намагався досягти таким кроком президент Туреччини Ердоган», - сказав він, відповідаючи на питання журналістів про мотивацію турецького лідера щодо дострокового звільнення українських командирів.
Саліван підкреслив, що не збирається давати характеристику мотивам такого рішення Ердогана, при цьому підкреслив, що в українському суспільстві подія мала доволі емоційний відгук.
При цьому в Білому домі не певні, що на це рішення якимось чином вплинув так званий заколот вагнерівців у Росії, який позначився на політичній репутації президента РФ Владіміра Путіна.
«Я хотів би зазначити, що ще до Прігожина Ердоган був готовий зробити досить суттєві та рішучі кроки на підтримку України, включно з наданням сучасного озброєння. Тож мені важко сказати, наскільки це пов'язано з Прігожиним, а наскільки - з його підходом до українського конфлікту в цілому», - додав Салліван.
П'ятеро українських військових командирів оборони «Азовсталі» в Маріуполі 8 липня повернулися з Туреччини, де вони перебували після звільнення з полону у вересні 2022 року, до України. Про таке рішення було оголошено в рамках візиту до Туреччини президента України Володимира Зеленського.
В Росії таке рішення викликало обурення «порушенням умов договору» та заявили, що російську сторону не поставили до відома про повернення військовополонених в Україну.