США долучаться до надання Україні кредиту G7 на $50 млрд — FT

Поділитися
США долучаться до надання Україні кредиту G7 на $50 млрд — FT © Getty Images
Вашингтон зробить це навіть попри те, що Угорщина вставляє палиці в колеса.

Попри те, що Євросоюз не зміг надати США гарантії щодо продовження періоду заморозки російських активів,  Сполучені Штати все ще мають намір приєднатися до надання Україні погодженої лідерами  G7 у червні позики в розмірі $50 мільярдів, повідомляє Financial Times із посиланням на представників США та ЄС.

Згідно з угодою G7, повна сума кредиту буде погашена за рахунок прибутків, отриманих від активів російського центрального банку, знерухомлених на заході у відповідь на агресію Москви проти України.

Спершу йшлося про те, що США та ЄС виділять по  $20 мільярдів, а Канада, Японія та Велика Британія внесуть решту $10 мільярдів. Однак  США поставили свою участь у залежність від змін режиму санкцій ЄС, який мав гарантувати, що російські державні активи на суму €210 мільярдів залишатимуться замороженими в блоці щонайменше на три роки. 

Проти такої зміни виступила Угорщина, яка наклала вето на цю пропозицію та наполягала на тому, що санкції мають продовжуватись кожні шість місяців. Це змусило Європейську комісію запропонувати альтернативний план залучення до €35 мільярдів зі спільного бюджету союзу — це рішення вимагало лише підтримки більшості країн-членів ЄС, а не одностайності. 

Тепер, якщо США долучаться до проєкту, сума, яку заплатить ЄС, може зменшитися. За словами західних чиновників, уряд США розглядає різні суми, одним з яких є внесення  $5 мільярдів — саме на таку суму заблоковано російських активів у Сполучених Штатах. 

«На США тиснули, щоб вони надали таку ж суму, яку планує надати ЄС. Потрібно стільки грошей, а атаки в Україні тривають. Це кошмар», — сказав один із представників ЄС, маючи на увазі суму в $20 мільярдів доларів, як було обговорено раніше.

США наполягали на продовженні санкцій ЄС, щоб мати можливість видавати свою частину кредиту без схвалення Конгресу. Але пошуки альтернатив вказують на те, що Вашингтон міг би надати свою частку позики, незважаючи на це, особливо якщо сума буде меншою за $20 мільярдів. Джерела, які побажали залишитися анонімними, повідомили, що участь США та сума ще не визначені.

Сума, на яку Вашингтон візьме участь у допомозі Україні, за їх словами, може бути як вищою – залежно від того, як позику можна класифікувати з точки зору бюджету США – так і нижчою. 

Американський посадовець сказав, що Вашингтон все ще очікує схвалення ЄС гарантій того, що режим санкцій залишиться в силі, однак  наполегливо працює над альтернативами та планами на випадок непередбачених обставин. 

Чиновник додав, що позика Україні є критично важливою для стратегії США щодо протидії Росії і що участь у позиці G7 є дуже важливою для міністра фінансів Джанет Єллен

«Ми зобов’язуємося надати вирішальну суму фінансової підтримки Україні до кінця року, яка буде погашена за рахунок незапланованих надходжень від знерухомлених російських суверенних активів. Сполучені Штати продовжують працювати над досягненням цієї мети в ці терміни», — заявив речник Мінфіну США.

 Двоє чиновників ЄС заявили, що на США чиниться тиск, щоб вони приєдналися до схеми G7, попри вето Угорщини на продовження санкцій, щоб виступити єдиним фронтом проти Росії. Японія, Канада та Велика Британія також зацікавлені в участі США. 

«Участь США має вирішальне значення для інших членів G7 щоб зробити внесок», — сказав один із чиновників, підкресливши, що участь у схемі є важливішою, ніж «фактична сума участі». 

Джерела зазначили, що оголошення про участь США може бути зроблене до президентських виборів у листопаді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі