Справа про втручання у вибори: у чому звинувачують Трампа і що йому загрожує

Поділитися
Справа про втручання у вибори: у чому звинувачують Трампа і що йому загрожує © Stephanie Keith/reuters
Нові звинувачення проти Трампа є найсерйознішими з усіх пред'явлених раніше.

Дональд Трамп був сповнений рішучості залишитися при владі після поразки на виборах 2020 року, наголошують федеральні прокурори у обвинувальному акті проти колишнього президента, повідомляє CNN. 

За матеріалами розслідування спеціального прокурора Джека Сміта Трампу висунули звинувачення за чотирма пунктами. В обвинувальному акті також згадуються шестеро неназваних співучасників змови.

У оприлюдненому документ детально описана безпрецедентна кампанія тиску Трампа з метою скасування результатів виборів.

Зокрема, 2 січня 2021 року тодішній президент Дональд Трамп збрехав держсекретарю Джорджії Бреду Раффенспергеру, щоб спонукати його скасувати вибори. 

Під час цієї розмови Трамп закликав Раффенспергера «знайти» точну кількість голосів, щоб перевернути результат і скасувати його поразку в Джорджії. 

В обвинувальному акті також стверджується, що колишній президент Дональд Трамп і його учасники скористалися нападом на Капітолій 6 січня 2021 року, щоб продовжити спроби переконати членів Конгресу відкласти оголошення результатів виборів.

«Упродовж більш, ніж двох місяців після дня виборів 3 листопада 2020 року підсудний поширював брехню про те, що на виборах були фальсифікації і що він фактично виграв», – йдеться в обвинувальному акті.

Спеціальний прокурор Джек Сміт назвав повстання 6 січня 2021 року «безпрецедентним нападом на центр американської демократії», який «підживлювався брехнею» колишнього президента.

Він також заявив, що Міністерство юстиції домагатиметься швидкого судового розгляду, щоб наведені докази могли бути перевірені в суді та оцінені судом присяжних.

Перше звинувачення, яке висунуте колишньому президенту Дональду Трампу – змова з метою обману Сполучених Штатів – підпадає під статтю, яка щодо змови за участю двох або більше осіб з метою порушення законодавства США.

Інші два пункти звинувачення стосуються перешкоджання офіційному процесу.

Максимальне покарання за цими пунктами – 20 років позбавлення волі.

Трампу також висунуте обвинувачення у змові проти прав згідно із законом про громадянські права епохи Реконструкції. Закон забороняє двом або більше особам чинити змову з метою «заподіяти шкоду, пригнітити, погрожувати або залякувати будь-яку особу в будь-якому... вільному здійсненні або користуванні будь-якими правами чи привілеями, закріпленими за нею Конституцією чи законами Сполучених Штатів». Ця стаття передбачає 10 років позбавлення волі, якщо змова не призвела до смерті.

Крім Трампа, в обвинувальному акті йдеться про шістьох неназваних співучасників змови, зокрема про чотирьох адвокатів, які нібито допомагали Трампу в його спробах скасувати результати виборів 2020 року, а також про одного з чиновників Мін’юсту, який намагався використати службові повноваження для відкриття справ щодо фіктивних порушень на виборах.

За даними CNN, йдеться про адвокатів Руді Джуліані,  Джона Істмана, Сідні Пауелл та Кеннета Чезебро. 

Серед співучасників і неназваний «політичний консультант», який допомагав перешкоджати встановленню результатів виборів. Видання припускає, що це може бути Джеффрі Кларк.

Звинувачення проти Дональда Трампа у зв’язку з його спробами скасувати президентські вибори 2020 року є третім випадком, коли колишньому президенту висувають кримінальні звинувачення. 

Остання справа проти Трампа вважається найсерйознішою, адже йдеться про зраду конституційних обов’язків: його спроби залишитися в Білому домі після програшу на виборах 2020 року підірвали давню американську традицію мирної передачі президентської влади.  

Колишній президент має з'явитися до федерального суду Вашингтона о 16:00 за східним часом у четвер, 3 серпня. Розглядатиме справу окружна суддя Таня Чуткан, яка була призначена колишнім президентом Бараком Обамою і відома винесенням суворих вироків у справах про заворушення в Капітолії 6 січня.

Команда Трампа після оприлюднення документу звинуватила адміністрацію Байдена у втручанні у вибори.

«Це не що інше, як остання корупційна сторінка в триваючих жалюгідних спробах злочинної родини Байденів та їх Міністерства юстиції втрутитися в президентські вибори 2024 року, на яких президент Трамп є беззаперечним фаворитом і лідирує зі значним відривом», — йдеться в заяві кампанії.

У Трампа висловили впевненість, що звинувачення не вплинуть на волевиявлення американців і він буде обраний президентом «щоб врятувати країну від зловживань, некомпетентності та корупції, яка тече по венах нашої країни на небачених раніше рівнях».

Білий дім відмовився коментувати звинувачення проти колишнього президента, порадивши журналістам ставити питання до Міністерства юстиції.

На тлі падіння рейтингу чинного президента США Джо Байдена шанси колишнього американського лідера Дональда Трампа повернутися до Овального кабінету виглядають вельми реалістичними. Навіть численні судові справи, в яких Трамп є головним фігурантом, не зменшують його підтримки в середовищі ультраправих прихильників.

Із якими розкладами Сполучені Штати входять у передвиборчий марафон, — читайте в статті експосла України в США Олега Шамшура "Фактор Трампа: чи має шанс експрезидент США перемогти Байдена?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі