Росіяни не бачать особливих наслідків після удару США по біржовій торгівлі доларом – Bloomberg

Поділитися
Російський бізнес очікує, що його витрати зростуть

Останній пакет антиросійських санкцій США фактично завершив три десятиліття щоденної біржової торгівлі доларом з використанням російських рублів. Московська біржа з 13 червня припинила торги доларами та євро після потрапляння як її, так і її розрахункового депозитарію під американські обмеження, спрямовані на подальшу ізоляцію Москви від міжнародної фінансової системи через її війну в Україні. 

«Банк Росії [центральний банк] заявив, що операції з цими валютами, як і раніше, будуть доступні поза біржею, і що він буде використовувати дані для встановлення курсу рубля по цих парах, реалізуючи рішення, які він давно готував. 13 червня  центральний банк заявив, що міжбанківський курс суттєво не відхилився від ринкового, підтвердивши, що позабіржові дані можуть визначати поточний обмінний курс на внутрішньому ринку», – зазначає Bloomberg.

Тим не менш, зміни, ймовірно, призведуть до збільшення витрат учасників ринку через вищі комісії та ширші спреди [різниці] на купівлю-продаж, а також несприятливі коливання курсу. Залишаються питання про те, чи вплинуть американські санкції на транзакції в юанях, на які зараз припадає більше половини торгівлі іноземною валютою в Росії. За даними центрального банку, майже 60% конвертації іноземної валюти здійснюється поза біржею, а не на біржі.

Агентство Bloomberg, із посиланням на джерело, близьке до російського центрального банку, повідомило, що китайські банки, ймовірно, поступово відмовляться від співпраці з російським національним кліринговим центром під тиском США. 

«В цілому, є відчуття, що основні витрати пов'язані з браком інформації про обмінні курси і потоки, а не з нестачею валюти. Витрати на альтернативні канали конвертації для експортерів є відносно фіксованими, хоча й не малими. Для імпортерів вони можуть спочатку зрости, потім можливе повернення до попереднього рівня», – сказав аналітик Росбанку Євгєній Кошелев. 

Для російських компаній це просто ще один головний біль у все більш складному бізнес-середовищі, зазначає Bloomberg. Топ-менеджери кількох металургійних компаній заявили, що не очікують, що санкції вплинуть на фактичні продажі товарів, але зазначили, що витрати на конвертацію іноземної валюти зростуть.

Саме до такого розвитку подій російський центральний банк готувався ще з минулого року, вважає Bloomberg. Щоб уникнути колапсу в розрахунках, регулятор розробив додаткові механізми визначення офіційних курсів на випадок відсутності даних з Московської біржі, в тому числі з таких джерел, як банківські виписки і позабіржові торгові майданчики.

Нагадаємо, у Москві заявили, що російський центробанк «у стані забезпечити стабільність на всіх ринках». Також речник Кремля сказав, що Росія обмірковує дії у відповідь, «які найкращим чином відповідатимуть нашим інтересам».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі