Одна з ключових обіцянок Дональда Трампа у першу каденцію і у виборчій кампанії до нового обрання - вирішення питань з мігрантами. І вже зараз, до офіційного вступу на пост президента, люди з оточення Трампа починають думати, як реалізувати цю обіцянку, навіть якщо доведеться ввести надзвичайний стан у країні.
Про це пише Голос Америки з посиланням на WSJ.
Йдеться про масову депортацію мігрантів, котрі потрапили до США нелегально. Розглядається у тому числі версія про оголошення надзвичайного стану в країні, що дозволило б новій адміністрації перепрофілювати військові сили для затримання та вивезення мігрантів.
Така інформація оприлюднена з посиланням на членів команди, яка працює над перехідним процесом зміни президентської влади, а також конгресменів та інших близьких до обраного президента осіб.
Вважається, що йдеться не лише про нелегалів. Радники Трампа також пропонують скасувати таку форму захисту мігрантів, як “гуманітарний пароль”, за яким до країни легально прибули сотні тисяч гаїтян, венесуельців, але також і українців. Йдеться і про загрозу для десятків тисяч афганців, евакуйованих після падіння Кабула.
Серед обіцяних Трампом змін – скасування політики адміністрації Байдена, за якої імміграційна та митна служби США не переслідували нелегальних іммігрантів, якщо вони не вчиняли інших злочинів.
Наразі у країні перебувають близько 1,3 мільйона людей, які отримали судові рішення про депортацію.
Трамп раніше заявляв, що приблизно вісім мільйонів мігрантів нелегально в’їхали до США за часів адміністрації Байдена. А також казав, що у США не мають права перебувати близько 20 мільйонів людей, які тут проживають. Ось ними і будуть займатися люди з оточення новообраного президента.
Більшість американських економістів вважають, що іммігранти роблять величезний внесок в економіку США. Але попри це більшість американців налякані швидкою та зримою демографічною трансформацією країни. На переконання американських економістів Тари Вотсон та Катрін Томпсон, навіть якщо в окремих випадках приплив мігрантів негативно позначається на зарплатах низькооплачуваних робітників, ефект цей скороминущий. Однак, останні опитування показали, що не лише більшість республіканців незадоволена припливом чужинців. Більшість демократів також «вельми стурбовані» проблемою міграції.
Примітними є результати опитування в Сієнському коледжі. Навіть демократи ліберального Нью-Йорка, які брали участь у ньому, не надто відрізняються поглядами від антиіміграційних республіканців: 75% демократів Нью-Йорка заявили, що недавній приплив мігрантів — це «досить серйозна» проблема. Майже половина (47%) вважає, що це «дуже серйозна» проблема.
До 2021 року в країні мешкало 10,5 мільйона нелегальних іммігрантів. Вже 2023-го до них додалося ще 2,5 мільйона осіб. Окрім людей із Росії та Китаю, мігранти прибували до США з Венесуели, Куби, Гаїті, Нікарагуа, Мексики, Гондурасу, Індії, Афганістану, Туреччини, Узбекистану, Ірану, Сирії, Камеруну, Гвінеї, Сенегалу й Анголи.