Після падіння Прігожина у США згадали про загадкову смерть критика Путіна Рапопорта – POLITICO

Поділитися
Після падіння Прігожина у США згадали про загадкову смерть критика Путіна Рапопорта – POLITICO Ден Рапопорт © Скріншот Youtube
Через рік після смерті справа досі не розкрита поліцією 

Майже рівно за рік до авіакатастрофи, в якій загинув ватажок найманців «Вагнера» Євгєній Прігожин, місцеву поліцію у Вашингтоні викликали розслідувати справу іншого колишнього московського бізнесмена, який також впав з неба. Дванадцять місяців потому залишається нез'ясованим падіння з багатоповерхівки на М-стріт Дена Рапопорта, громадянина США радянського походження, який заробив чималі гроші в посткомуністичній Росії, а потім розчарувався в режимі. Його називали ворогом президента РФ Владіміра Путіна. Показово, що у Вашингтоні про це майже забули, пише POLITICO.

Хоча міжнародні ЗМІ приділили цій історії чимало уваги, Вашингтон звернув на неї мало уваги – навіть незважаючи на те, що мова йшла про жахливу смерть людини, яка колись оберталася в елітних колах і володіла будинком, що згодом став резиденцією Kalorama Іванки Трамп і Джареда Кушнера.

Тепер, коли аварія Пригожина привернула нову увагу до загадкових смертей, пов'язаних з Кремлем, деякі союзники Рапопорта висловлюють своє невдоволення розслідуванням його загибелі у Вашингтоні.

«Щось тут не складається для мене. Ті, хто знав його – я розмовляв з багатьма венчурними інвесторами – ніхто не вірить, що він просто взяв і вирішив стрибнути», – сказав американський політичний консультант Джейсон Джей Смарт.

«Головне, що сталося, – це те, чого не сталося: Це те, що правоохоронні органи у Вашингтоні, округ Колумбія, не знайшли нічого більш переконливого щодо того, що сталося. Це дуже серйозне питання. Це американський громадянин, який був ворогом Владіміра Путіна і передчасно пішов з життя. Це вимагає серйозного розслідування», – каже інший давній соратник Рапопорта Білл Браудер – колишній московський фінансист.

Згідно зі звітом про інцидент від 14 серпня 2022 року, офіцери, які прибули на виклик, знайшли тіло Рапопорта на тротуарі біля розкішного будинку на розі 24-ї та М-стріт, у районі Вест-Енд. На 52-річному чоловікові були шльопанці і чорний капелюх; при ньому знайшли розбитий мобільний телефон, навушники і $2,620 готівкою, але гаманця не було.

Поліція заявила, що не підозрює зловмисного вбивства. Тіло відправили на судмедекспертизу. Результати розтину могли б прояснити причину смерті за допомогою токсикологічного аналізу (який міг би показати, що падіння було випадковим) або доказів боротьби чи травм перед падінням (що могло б свідчити про вбивство). Але коли в листопаді нарешті з'явився звіт, він виявився непереконливим. Лаконічна інформація, оприлюднена міським управлінням головного судмедексперта, свідчила, що причиною смерті стали «множинні травми від ударів тупим предметом внаслідок падіння з висоти», але спосіб смерті був вказаний як «невизначений».

У той час представник поліції заявив, що розслідування смерті не ведеться, але сказав, що це може змінитися, якщо з'являться нові факти. Нещодавно Періс Льюбел, заступник директора департаменту з питань комунікацій, заявив, що справа фактично залишається відкритою і триває, оскільки не було названо жодної причини, через яку її технічно не можна закрити. Але він зазначив, що департамент не веде активного розслідування, поки не з'явиться нова інформація.

Вдова Рапопорта, Олена, не висловлювалася публічно про цю справу відтоді, як у серпні минулого року заявила російськомовному виданню, що повідомлення про самогубство було помилковим. У короткій розмові на цьому тижні вона зазначила, що сім'я хоче провести незалежний аналіз крові.

«Вона хоче провести приватне розслідування без розголосу», – сказав Девід Саттер, друг Рапопортів і колишній московський кореспондент, який у 2013 році став першим американським репортером, вигнаним з Москви з часів холодної війни. 

«Скільки ще ворогів Путіна має бути вбито, щоб люди сприйняли це всерйоз?», – запитує Браудер. 

Нагадаємо, на думку редактора Financial Times Гідеона Рахмана, вбивство Прігожина добре проілюструвало суть взаємовідносин в російських політичних колах й констатував – Росія залишається мафіозною державою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі