Перші країни готові до переговорів з Трампом про скасування мит – Reuters

Поділитися
Перші країни готові до переговорів з Трампом про скасування мит – Reuters © Getty Images
Йдеться про дві країни, які мають найвищі митні ставки.

Президент США Дональд Трамп і лідер В’єтнаму То Лам домовилися в п’ятницю обговорити угоду про скасування мит. Про це як пише Reuters, заявили обидва лідери після телефонної розмови, яка, за словами Трампа, була «дуже продуктивною».

За кілька днів до заяви Трампа про взаємні мита, які сильно вдарили по В’єтнаму, країна вже знизила кілька мит у рамках серії поступок США. Вони, зокрема, включали зобов’язання купувати більше американських товарів, таких як літаки та сільськогосподарська продукція.

«Щойно мав дуже продуктивну розмову з То Ламом, генеральним секретарем Комуністичної партії В’єтнаму, який сказав мені, що В’єтнам хоче знизити свої мита до НУЛЯ, якщо вони зможуть укласти угоду зі США. Я подякував йому від імені нашої країни і сказав, що з нетерпінням чекаю зустрічі найближчим часо», – написав Трамп у своїй соціальній платформі Truth.

Лам підтвердив дзвінок і обіцянку знизити мита на американські товари.

«У той же час Лам запропонував, щоб США застосовували подібні податкові ставки до товарів, імпортованих із В’єтнаму», – йдеться у повідомленні на урядовому порталі країни, опублікованому невдовзі після публікації Трампа.

Уряд В’єтнаму також повідомив, що обидва лідери погодилися, що вони продовжуватимуть переговори, щоб «незабаром підписати двосторонню угоду» про мита. Там додали, що Трамп прийняв запрошення найближчим часом відвідати В’єтнам.

В’єтнам є основною виробничою базою для багатьох західних компаній і має позитивне сальдо торгівлі з Вашингтоном, яке минулого року перевищило 123 мільярди доларів.

Акції Nike, Adidas та Puma обвалилися після того, як у середу Трамп оголосив про 46% мита для В’єтнаму, в якому  розташовані великі виробничі потужності для світових виробників взуття. 

Якщо не буде досягнуто угоди, мита застосовуватимуться вже з 9 квітня. 

Згідно з документом, з яким ознайомилося Reuters, В’єтнам готовий наступного тижня відправити до США делегацію, яка могла б укласти угоду про купівлю літаків Boeing в’єтнамською авіакомпанією.

Крім того, у п’ятницю Камбоджа також звернулася до уряду США з проханням відкласти митну ставку 49% на свою продукцію.

Взаємні митні ставки США щодо Камбоджі та В'єтнаму є одними з найвищих.

«Камбоджа пропонує вести переговори з адміністрацією вашої високоповажної адміністрації якомога швидше», — заявив прем’єр-міністр Камбоджі Хун Манет у листі до Трампа, з яким ознайомилося видання.

Доктор економічних наук Володимир Корнєєв у статті "Трамп-2025. Чи настане «золота доба» для американської економіки?" вже розповідав про те, як амбітні цілі президента США вплинуть на економіку та фінанси, альянси Вашингтона та міжнародну торгівлю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі