У Міністерстві оборони США відреагували на повідомлення ЗМІ про ймовірне надання Україні далекобійних ракет ATACMS. Там зазначили, що не мають нових новин стосовно цього питання.
Водночас Міноборони США продовжуватиме підтримувати тісний контакт із Україною та союзниками щодо потреб у безпековій допомозі, пише Радіо Свобода.
«Із точки зору Міністерства оборони, ми не маємо нічого нового для оголошення про ракети ATACMS. Коли і якщо з’явиться щось нове — ми, звичайно, про це повідомимо, але станом на сьогодні я не можу надати нічого нового», – зазначив речник Пентагону Пат Райдер.
Нагадаємо, видання ABC News висловило припущення, базуючись на інформації від двох чиновників, що Сполучені Штати, найімовірніше, відправлять Україні армійські тактичні ракетні системи дальньої дії (ATACMS). При дальності дії до 300 км, розгортання ATACMS може дозволити Україні досягати дальніх цілей далі. Це ускладнить вогонь у відповідь під час ударів по російських позиціях, зокрема у тимчасово окупованому Криму. ATACMS існує у кількох формах: від ракет з великими фугасними боєголовками до версій протипіхотних касетних боєприпасів, які скидають на цілі сотні бомб.
Водночас видання Financial Times написало, що президент США Джо Байден наближається до прийняття рішення про надання Україні ATACMS. Сполучені Штати «насторожено» ставляться до прохання України поставити їй ракети через занепокоєння щодо обмежених запасів і того, що зброю можуть використати для удару по території РФ і спровокують ескалацію. Однак країна все ж розглядає цей крок. Утім, нещодавно з’ясувалося, що послабленням своїх арсеналів у цьому разі Штати можуть не перейматися: США виявили, що в їхньому арсеналі більше ATACMS, ніж спочатку передбачалося. Наразі неясно, наскільки справним є виявлений запас і який саме тип ракет він містить.
Також президент України Володимир Зеленський під час інтерв’ю Фаріду Закарії для телеканалу CNN заявив, що розраховує на отримання далекобійних ракет ATACMS вже восени цього року.