Міністр оборони США Піт Гегсет оголосив про тимчасове призупинення укладання нових армійських контрактів і розгляду запитів на нові програми. Однією з причин називають перегляд вимог щодо принципів різноманітності, рівності та інклюзії (DEI) в угодах.
Це викликало занепокоєння в оборонній промисловості, пише Bloomberg із посиланням на двох поінформовані джерела і внутрішній документ.
За словами співрозмовників, які побажали залишитися анонімними, пауза може тривати 10 днів, але потенційно її термін може затягнутися на кілька місяців. Рішення, яке наразі офіційно не оголосили у Пентагоні, пояснюється необхідністю перегляду контрактів у контексті нових пріоритетів.
Крім того, нова адміністрація, схоже, планує провести детальний аналіз, щоб визначити ключові пріоритети та оптимізувати фінансування. Водночас зазначається, що це не вплине на виконання вже чинних договорів.
У своїй офіційній заяві представники армії підтвердили факт перегляду контрактів, але наголосили, що процес укладання угод триває.
"Армія традиційно проводить аналіз існуючих запитів і укладених контрактів, щоб гарантувати їхню відповідність політиці та директивам нового керівництва", ‒ заявила речниця армії Еллен Ловетт. Вона підкреслила, що відомство залишається відданим принципам прозорості та відповідального використання коштів платників податків.
На момент публікації Пентагон не надав офіційного коментаря з цього питання. Журналісти вказують, що поки що невідомо, чи стосуватиметься це рішення інших видів збройних сил.
Нагадаємо, США призупинили видачу всіх федеральних грантів, позик і програм фінансової допомоги. На це рішення, яке стосується і України, відреагував президент Володимир Зеленський.
Друга президентська каденція Дональда Трампа починається з амбітних заяв про "золоту добу" Америки та гасла "Америка насамперед". У центрі його економічної політики – прагматизм, масштабне зниження податків, дерегуляція, підтримка корпорацій, торговельний протекціонізм.
У статті "Трамп-2025. Чи настане "золота доба" для американської економіки?" доктор економічних наук, професор (КНЕУ імені В.Гетьмана) Володимир Корнєєв розмірковує, як такі амбітні цілі вплинуть на економіку та фінанси США, їхні альянси та міжнародну торгівлю.