Намагання США посилити контроль над інвестиціями в Китай зіштовхнулися з опором ЄС — Bloomberg

Поділитися
Намагання США посилити контроль над інвестиціями в Китай зіштовхнулися з опором ЄС — Bloomberg © Колаж ZN.UA
Країни ЄС стурбовані технічними особливостями такого інструменту.

ЄС обережно ставиться до запровадження контролю за інвестиціями в Китай, попри заклики з боку США розробити більш жорсткі правові інструменти. Про це повідомляє Bloomberg.

На зустрічі в Брюсселі у четвер, 25 травня, міністри торгівлі ЄС обговорили свої побоювання щодо плану моніторингу інвестицій, які можуть становити ризик для європейської безпеки. Подібні побоювання висловлювалися і на зустрічі послів ЄС у середу, 24 травня.

«Ми перебуваємо на ранніх стадіях обговорення і потребуватимемо суттєвої взаємодії з державами-членами, коли робота буде більш розширеною», - заявив віце-президент Єврокомісії з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

У той час як країни ЄС переймаються новими загрозами у світі, який змінюється через війну РФ проти України та жорсткіший підхід Китаю до геополітики, навіть деякі давні захисники вільної торгівлі та відкритих ринків починають усвідомлювати підвищені ризики для своїх економік.

«Дуже важливо розуміти, як насправді працюють ланцюги поставок і виробничо-збутові ланцюги. Можна стверджувати, що ми повинні були зробити це раніше», - сказав міністр торгівлі Фінляндії Вілле Скіннарі.

Єврокомісія працює над інструментом скринінгу зовнішніх інвестицій у межах стратегії економічної безпеки, яка має бути опублікована у другій половині червня. Це питання стало пріоритетним через зростання занепокоєння щодо підтримки Китаєм Росії після вторгнення в Україну.

У той час як європейські та американські чиновники обговорюють узгодження своїх підходів до перевірки вихідних інвестицій, робота у Вашингтоні активно рухається вперед, кажуть чиновники і дипломати ЄС.

Наступного тижня Домбровскіс та віце-президент Єврокомісії Маргрет Вестагер планують зустрітися з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, міністром торгівлі Джиною Раймондо і торговим представником Штатів Кетрін Тай у Швеції.

Західні чиновники занепокоєні тим, що інвестиції в Китай можуть збільшити ризик отримання Пекіном конфіденційної інформації або навіть сприяти розвитку стратегічного конкурента. Однак виконавча влада ЄС намагається отримати підтримку країн блоку для реалізації своїх планів.

«Це інструмент, який надзвичайно складно застосувати. Ніхто не відчуває ентузіазму з цього приводу», - сказала в інтерв'ю після переговорів представниця Міністерства торгівлі Іспанії Сіана Мендес.

Вона сказала, що її колеги стурбовані технічними аспектами застосування цього інструменту, і навряд чи він набуде чинності до виборів у Європарламент у червні 2024 року.

За словами Вестагер, створення такого правового інструменту буде дуже складним завданням. Вона заявила, що в межах стратегії економічної безпеки Єврокомісія оцінить ризики для ланцюгів поставок, а також критично важливих технологій та інфраструктури.

Єврокомісія все ще оцінює, чи потрібен контроль над зовнішніми інвестиціями, і прийме рішення щодо цього на тлі оцінки геополітичних ризиків.

Водночас, Вестагер підкреслила, що якщо ЄС не розробить власну систему оцінки геополітичних ризиків, це дозволить Китаю, або навіть США, встановлювати умови дискусії.  

«Якщо ми не будемо оцінювати ризики з європейської точки зору, то лінії розмежування будуть проведені або в Пекіні, або у Вашингтоні», - додала вона.

Раніше Politico повідомляло, що в адміністрації президента США Джо Байдена протягом багатьох років на найвищому рівні існували розбіжності щодо того, наскільки агресивно слід обмежувати економічну взаємодію з Китаєм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі