Після масованої ракетної атаки по Україні 8 червня президент США Джо Байден анонсував "нові заходи для посилення української протиповітряної оборони". Про них він має оголосити під час зустрічі з Володимиром Зеленським, який прилетить на саміт НАТО у Вашингтоні 9-11 липня.
Американський лідер підкреслив, що удари Росії по цивільних об'єктах, зокрема дитячій лікарні "Охматдит", є жахливим нагадуванням про жорстокість країни-агресорки.
Він наголосив, що світ має пам'ятати про розв'язану Росією війну і продовжувати підтримку України.
"Разом із нашими союзниками ми оголосимо у Вашингтоні про нові заходи з посилення ППО України, аби допомогти захистити міста і людей від ударів РФ. Сполучені Штати Америки підтримують українців", ‒ підсумував Байден.
Нагадаємо, у результаті російських ракетних ударів по Києву, Кривому Розі, Дніпру та Покровську загинули щонайменше 37 людей, а ще 170 отримали поранення.
В адміністрації Байдена, на жаль, вимушені зважати на те, яким буде твіт Дональда Трампа за результатами ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. Тому в Білому домі дують на воду і наполягають, аби слова "запрошення для України" не звучали за жодних обставин і на жодному рівні. Однак внутрішньополітичний аргумент є лише одним із важливих пояснень, чому у Байдена категорично відкинули будь-які ідеї щодо реального початку вступу України до Альянсу.
Які ще існують причини? Про це директор Центру "Нова Європа" Альона Гетьманчук детально пише у статті "Саміт Байдена. Чому Україну не запросять до НАТО, а в Америці все ще бояться Путіна".