Мітч Макконнелл продовжить боротися з "ізоляціоністським рухом" серед республіканців та підтримувати допомогу Україні 

Поділитися
Мітч Макконнелл продовжить боротися з © Wikimedia commons
Республіканець окреслив пріоритети після того, як залишить посаду лідера своєї партії в Сенаті.

Республіканець Мітч Макконнелл планує продовжити боротьбу з "ізоляціоністським рухом" у своїй партії, навіть після того, як піде з посади лідера Республіканської партії в Сенаті. Про це повідомляє Politico.

Макконнелл заявив, що продовження наполягання на рішучому підході до національної безпеки буде ключовим пріоритетом протягом решти часу його перебування в Сенаті. Термін повноважень Макконнелла закінчується наприкінці 2026 року, через два роки після того, як він планує залишити свою керівну посаду.

"Я особливо залучений до фактичної боротьби з ізоляціоністським рухом у власній партії. І до деяких інших питань також. І символом цього останнім часом є: Ми збираємося допомагати Україні чи ні?", - сказав Макконнелл, додавши, що це те, на чому він збирається зосередитися.

Відповідаючи на запитання про розбіжності з сенатором-республіканцем Рендом Полом, який виступає проти виділення більшої кількості грошей для підтримки України, Макконнелл сказав, що вони ніколи не погоджувалися щодо зовнішньої політики і Пол був би першим, кого можна назвати ізоляціоністом.

Серйозніша проблема, додав Макконнелл, полягає в тому, що значна частина партії погоджується з думкою Пола; приблизно половина республіканців Сенату проголосували за законопроєкт про зовнішню допомогу і виділення 60 мільярдів доларів для України. Це означає, що багато хто з його однопартійців тепер виступає проти надання Україні грошей.

"Якщо росіяни захоплять Україну, наступною буде якась країна НАТО, і тоді ми опинимося в самому центрі подій", - сказав Макконнелл.

У березні Макконнелл дещо прохолодно підтримав колишнього президента США республіканця Дональда Трампа, але загалом уникав розмов про колишнього президента. Відповідаючи на запитання про те, чи говорив він з Трампом, Макконнелл сказав, що він зайнятий роботою з Сенатом.

"У Байдена теж є проблеми. Обидва ці кандидати не користуються великим авторитетом у громадськості. Один з них переможе. Що робитиму я? Я зосереджуся на тому, щоб спробувати передати свою роботу наступному лідеру більшості. І, звичайно ж, подбати про те, щоб Україна не залишилася з порожніми руками, захищаючись від Росії”, - сказав він.

Схвалений у Сенаті законопроєкт з фінансуванням для України чекає непевний шлях у Палаті представників, де лідер більшості спікер-республіканець Майк Джонсон заявив, що підтримує допомогу Києву, але може розробити власний підхід. Зокрема, розглядається варіант допомоги в кредит. Ускладнює ситуацію також позиція Трампа, який не є прихильником фінансування України та зберігає потужний вплив у межах своєї партії. 

Про перспективи допомоги Києву від Штатів раніше розповідав Олександр Хара у статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі