Лідери Конгресу США домовилися про запобігання шатдауну

Поділитися
Лідери Конгресу США домовилися про запобігання шатдауну © EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS
Однак досі немає плану затвердження пакету фінансування для України, Ізраїлю та інших союзників США.

Демократи та республіканці у середу, 28 лютого, оголосили про досягнення угоди для тимчасового продовження фінансування роботи уряду, щоб уникнути шатдауну. Питання незабаром винесуть на голосування в обох палатах Конгресу США, повідомляє “Голос Америки”.

Зокрема, лідери демократів і республіканців у Конгресі домовилися про прийняття 12 щорічних законопроєктів, які фінансують низку федеральних програм на фінансовий рік, що закінчується 30 вересня, — це допомогло уникнути зупинки роботи уряду в суботу, 2 березня.

Угода між лідерами Палати представників та Сенату дозволяє провести голосування щодо тимчасового законопроєкту про фінансування, який передбачає продовження роботи уряду у звичайному режимі до нових встановлених термінів – 8 та 22 березня. Таким чином у законодавців буде час вивчити та обговорити законопроєкти про повноцінне фінансування уряду на весь рік.

Питання про тимчасове фінансування буде винесене на голосування в Палаті представників та Сенаті цього тижня, згідно зі спільною заявою спікера Палати республіканця Майка Джонсона, лідера демократичної більшості в Сенаті Чака Шумера, лідера республіканців у Сенаті Мітча Макконнелла, лідера демократів у Палаті Хакіма Джеффріса, а також лідерів комітетів з асигнувань обох палат Конгресу.

Зараз лідери працюватимуть над роз'ясненням умов домовленостей своїм однопартійцям, щоб вони підтримали це рішення.

Однак досі немає негайного плану затвердження пакету фінансування для України, Ізраїлю та інших союзників США на 95 мільярдів доларів.

Сенат США після тривалої затримки, все-таки схвалив законопроєкт про допомогу Україні, однак документ повинні підтримати обидві палати Конгресу, щоб президент США зміг підписати його як закон. Але противники надання допомоги Україні в межах Республіканської партії є потужною фракцією в Палаті представників, де республіканці мають вузьку більшість. Колишній президент-республіканець Дональд Трамп, який має потужний вплив на свою партію, також виступає проти допомоги Києву. 

Сам Джонсон блокував ухвалення законопроєкту, опинившись між широким колом республіканців, які підтримують допомогу Україні, і правою фракцією, яка рішуче виступає проти неї. Деякі республіканці в Палаті вже погрожували, що спробують усунути його з посади, якщо він поставить документ на голосування. 

У вівторок, 27 лютого, Джонсон під час зустрічі з Байденом та іншими лідерами Конгресу заявив, що Палата представників розгляне питання фінансування України "своєчасно", але знову наголосив, що спочатку він хоче розробити план для вирішення проблеми збільшення кількості нелегальних перетинів південного кордону США.

Гостра передвиборна боротьба в США та штучне перегрівання республіканцями міграційної теми призвели до кризи в Палаті представників. А з нею — і до фактичного блокування американської допомоги Україні. Чи є надія її розблокувати? Чи, може, варто згадати про ленд-ліз? Які ще існують варіанти підтримки Сполученими Штатами нашої країни у війні? Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними — вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі