Колишнього співробітника ЦРУ засуджено до 40 років ув'язнення за передачу секретних даних Wikileaks

Поділитися
Колишнього співробітника ЦРУ засуджено до 40 років ув'язнення за передачу секретних даних Wikileaks © Baltnews
Прокурори стверджують, що цей витік є одним із найбільш "нахабних" в історії США.

Колишній співробітник ЦРУ Джошуа Шульте засуджений до 40 років ув'язнення за передачу інформації про секретні хакерські програми спецслужби на платформу Wikileaks. Про це повідомляє BBC.

Прокурори звинуватили його у витоку інструментів ЦРУ "Vault 7", які дозволяють співробітникам розвідки злам смартфонів і використання їх як пристроїв для прослуховування.

Вони заявили, що цей витік є одним із найбільш "нахабних" в історії США.

35-річний Шульте передав Wikileaks близько 8 761 документа у 2017 році, що є найбільшим витоком даних в історії ЦРУ, наголосили в Міністерстві юстиції США.

Шульте заперечував звинувачення, але його визнали винним за різними пунктами на трьох окремих федеральних судових процесах у Нью-Йорку в 2020, 2022 і 2023 роках.

У четвер, 1 лютого, його засудили за звинуваченнями у шпигунстві, неповазі до суду, неправдивих свідченнях для ФБР і зберіганні зображень насильства над дітьми.

"Джошуа Шульте зрадив свою країну, скоївши одні з найбільш нахабних, огидних злочинів шпигунства в американській історії", - сказав прокурор Деміан Вільямс.

Згідно з доказами, представленими в суді, Шульте працював розробником програмного забезпечення в Центрі кіберрозвідки, який займається кібершпигунством проти терористичних організацій та іноземних урядів.

За словами прокурорів, цей витік зашкодив здатності ЦРУ збирати зовнішні розвіддані проти супротивників Америки, поставив персонал, програми та активи спецслужби під пряму загрозу і коштував їй сотні мільйонів доларів.

Прокурори заявили, що у 2016 році він передав викрадену інформацію Wikileaks, а потім збрехав агентам ФБР про свою роль у витоку даних. За словами прокурорів, Шульте, ймовірно, був мотивований гнівом через суперечку на робочому місці, зокрема, бажанням покарати тих, хто, на його думку, образив його.

ФБР кілька разів допитувало Шульте після публікації даних WikiLeaks, але він заперечував свою відповідальність. 

Прокурори стверджують, що після арешту Шульте намагався передати більше інформації. Він проніс до в'язниці телефон, з якого хотів надіслати журналісту інформацію про кібергрупи ЦРУ і писав твіти, що містили інформацію про кіберінструменти ЦРУ, під ім'ям вигаданого оперативника розвідки. Шульте перебуває за ґратами з 2018 року.

Платформа Wikileaks почала публікувати секретні дані у 2017 році.

Поява файлів ЦРУ у відкритому доступі стала одним з найбільших витоків в історії американського розвідувального агентства, що розкриває методи його роботи. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі