Колишнього американського дипломата засудили до 15 років ув'язнення після того, як він зізнався у шпигунстві на користь Куби. Це справа, яку Міністерство юстиції США назвало однією з наймасштабніших і найтриваліших кампаній проникнення в американський уряд. Про це повідомляє Reuters.
Віктор Мануель Роча, який працював послом США в Болівії з 2000 по 2002 рік, визнав себе винним за двома пунктами звинувачення, в тому числі в діях як незаконного іноземного агента. Перші звинувачення йому були висунуті в грудні минулого року.
73-річний Роча таємно підтримував керівну на Кубі Комуністичну партію і допомагав країні збирати розвідувальну інформацію проти Вашингтона протягом більш ніж чотирьох десятиліть, в тому числі під час 20-річної кар'єри в Державному департаменті, стверджують американські прокурори.
"Сьогоднішнє визнання провини покладе край більш ніж сорокарічній зраді та обману з боку Роча. Більшу частину свого життя Роча жив у брехні", - заявив високопоставлений чиновник з питань національної безпеки Міністерства юстиції США Девід Ньюман.
Роча визнав, що десятиліттями працював на Кубу. Він вихвалявся своєю здатністю уникати викриття під час низки зустрічей у 2022 і 2023 роках з агентом ФБР під прикриттям, який видавав себе за представника служби зовнішньої розвідки Куби.
Колишній дипломат погодився визнати провину в межах угоди з федеральною прокуратурою, яка вимагає від нього розкрити деталі взаємодії з кубинською розвідкою.
Але американські чиновники вважають, що, можливо, ніколи не дізнаються повного обсягу його співпраці з Гаваною.
За словами прокурорів, Роча шукав посади, які давали б йому доступ до секретної інформації та вплив на зовнішню політику США.
Згідно з судовими документами, Роча працював у Державному департаменті з 1981 по 2002 рік, а також був членом Ради національної безпеки Білого дому з 1994 по 1995 рік.
Раніше повідомлялося, що колишнього сержанта розвідки США звинуватили у спробі передати секретну оборонну інформацію китайським службам безпеки.