Китай співпрацюватиме з новою адміністрацією США – Сі Цзіньпін

Поділитися
Китай співпрацюватиме з новою адміністрацією США – Сі Цзіньпін © EPA-EFE/CARLOS ORTEGA
Лідери США та Китаю провели останню в каденції Джо Байдена зустріч.

Китай готовий працювати з новою адміністрацією США для підтримки зв’язку, розширення співпраці та врегулювання розбіжностей. На цьому наголосив лідер країни Сі Цзіньпін під час зустрічі з чинним президентом США Джо Байденом, який у січні залишить посаду, передавши ключі від Білого дому обраному на нещодавніх виборах Дональду Трампу, пише Reuters.

Байден зустрівся з Сі в готелі, де зупинився китайський лідер, на полях форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Лімі, для перших  за сім місяців переговорів, які будуть також останніми в каденції американського президента.

«Мета Китаю щодо стабільних, здорових і стійких китайсько-американських відносин залишається незмінною», – сказав Сі Цзіньпін.

Байден пригадав, що вони із Сі вперше познайомилися, коли обидва були віцепрезидентами, і також визнав, що у відносинах між Китаєм та США траплялися «злети і падіння». Він зазначив, що хоча вони із Сі не завжди погоджувалися один із одним, але їхні дискусії були «щирими» та «відвертими».

Дональд Трамп вже пообіцяв запровадити загальні 60% мита на імпорт китайських товарів до США в рамках пакету торговельних заходів «Америка понад усе». Пекін виступає проти цих кроків. 

Обраний президент-республіканець також планує найняти на керівні посади кількох критиків Китаю, зокрема сенатора США Марко Рубіо на посаду державного секретаря та конгресмена Майка Уолтца на посаду радника з національної безпеки.

Байден прагнув знизити напруженість у відносинах з Китаєм, але Вашингтон розлючений нещодавнім пов’язаним з Китаєм зломом урядових телефонних ліній США та телефонів представників штабів кандидатів на пост президента США Камали Гарріс та Дональда Трампа. Крім того, США  стурбовані посиленням тиску з боку Пекіна на Тайвань і підтримки Китаєм Росії.

Крім того, Байден також хоче допомоги Китаю щодо впливу на Північну Корею, яка значно поглибила зв’язки з Росією та розгорнула свої війська для допомоги у війні Путіна проти України.

Китай регулярно заперечує звинувачення США в хакерських атаках, вважає Тайвань внутрішньою справою і протестує проти американських заяв щодо китайсько-російської торгівлі. 

«Коли дві країни ставитимуться одна до одної як до партнера та друга, шукатимуть точки дотику, відкидаючи розбіжності, і допомагатимуть одна одній досягти успіху, наші відносини досягнуть значного прогресу. Але якщо ми сприйматимемо один одного як суперників або супротивників, чинитимемо жорстоку конкуренцію та прагнутимемо заподіяти один одному біль, ми зіпсуємо стосунки або навіть відкинемо їх назад», — сказав Сі під час зустрічі з Байденом.

У середу радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван описав перехідний період у США  як «час, коли конкуренти та супротивники можуть побачити потенційні можливості». 

Сі та Байден наголосили на «необхідності підтримувати під час перехідного періоду стабільність, ясність і передбачуваність відносин  між Сполученими Штатами та Китаєм».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі