Китай роками використовував Кубу як шпигунську базу — The Guardian

Поділитися
Китай роками використовував Кубу як шпигунську базу — The Guardian © pixabay/mohamed_hassan
Пекін збирав розвідувальні дані ще до епохи Байдена, а у 2019 році шпигунські засоби на Кубі були модернізовані.

Китай деякий час використовував Кубу як шпигунську базу і модернізував там свої засоби збору розвідувальної інформації у 2019 році. Про це заявив представник адміністрації президента США Джо Байдена на умовах анонімності, повідомляє The Guardian.

Нещодавно видання Wall Street Journal повідомляло, що Китай уклав таємну угоду з Кубою про створення об'єкта електронного підслуховування на острові приблизно за 160 км від Флориди, але уряди США і Куби поставили під великий сумнів цю публікацію.

Представник адміністрації Байдена, який говорив на умовах анонімності, заявив, що характеристика ЗМІ не відповідає розумінню США, але не уточнив, в чому саме полягає помилка, і не розповів, чи були спроби Китаю побудувати новий об'єкт для підслуховування на Кубі.

Чиновник сказав, що це питання існувало ще до президентства Джо Байдена, як і зусилля Пекіна зі зміцнення своєї інфраструктури збору розвідданих по всьому світу.

«Це постійна проблема, а не новий розвиток подій. У 2019 році Китай провів модернізацію своїх засобів збору розвідувальної інформації на Кубі. Це добре задокументовано в даних розвідки», – сказав чиновник.

На прохання прокоментувати ситуацію співробітник посольства Китаю у Вашингтоні вказав на заяву речника китайського Міністерства закордонних справ, який раніше звинуватив США в «поширенні чуток і наклепу» про шпигунську станцію на Кубі, а також у тому, що Штати є «найпотужнішою хакерською імперією у світі».

У четвер, 8 червня, віцеміністр закордонних справ Куби Карлос Фернандес де Коссіо відкинув повідомлення WSJ як абсолютно неправдиве і назвав його вигадкою США, покликаною виправдати десятирічну економічну блокаду, яку Вашингтон здійснює проти Куби. Він заявив, що Куба відкидає будь-яку іноземну військову присутність у Латинській Америці і Карибському басейні.

Увага навколо ймовірного шпигунства Китаю з Куби прикута до того, що Вашингтон і Пекін роблять обережні кроки для пом'якшення напруженості у відносинах, яка зросла після того, як ймовірний шпигунський аеростат Китаю перетнув територію США, перш ніж американські військові збили його біля східного узбережжя в лютому.

Через цей інцидент держсекретар США Ентоні Блінкен відтермінував заплановану поїздку до Пекіна. Тепер, як очікується, поїздка відбудеться 18 червня.

За словами представника адміністрації Байдена, незважаючи на те, що попередня адміністрація Дональда Трампа знала про китайське базування на Кубі і робила певні спроби вирішити цю проблему, достатнього прогресу не досягли і потрібен більш прямий підхід.

Американські дипломати контактували з урядами країн, які розглядали можливість розміщення китайських баз, і обмінювалися з ними інформацією.

«Наші експерти оцінюють, що наші дипломатичні зусилля сповільнили Китай. Ми вважаємо, що Китай не зовсім там, де він розраховував бути», – сказав чиновник США.

Відносини між США і Китаєм значно погіршилися. Однак, незважаючи на це, Джо Байден заявив у травні, що очікує "відлиги" у відносинах Вашингтона з Пекіном.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі