Керівник групи KleptoCapture, яка займається конфіскацією російських активів, залишає посаду

Поділитися
Керівник групи KleptoCapture, яка займається конфіскацією російських активів, залишає посаду © delo.ua
Ендрю Адамс очолював групу з моменту її створення у березні 2022 року.

Головний прокурор американської урядової робочої групи «KleptoCapture», яка займається активами російських олігархів як засобом тиску на Москву, щоб змусити її припинити війну в Україні, заявив у четвер, що залишає Міністерство юстиції, повідомляє Reuters.

Ендрю Адамса, який очолював робочу групу «KleptoCapture» з моменту її створення в березні 2022 року, замінять його заступники Майкл Ху і Девід Лім, повідомив речник Міністерства юстиції.

«Для мене було честю працювати на цій посаді та забезпечувати відповідь Департаменту на війну в Україні», — написав Адамс, який має 10-річний досвід роботи в Міністерстві юстиції, у дописі на LinkedIn.

Створюючи групу «KleptoCapture», генеральний прокурор США Меррік Гарленд заявив, що вона забезпечуватиме застосування санкцій і експортного контролю, спрямованих на те, щоб ізолювати Росію на глобальних ринках, а також конфіскувати активи, отримані внаслідок незаконних дій.

За керівництва Адамса підрозділ оприлюднив обвинувачення проти алюмінієвого магната Олега Дерипаски та телевізійного магната Костянтина Малофєєва у справах про порушення санкцій, а також конфіскував яхти, що належали підсанкційним олігархам Сулейману Керімову та Віктору Вексельбергу .

«KleptoCapture» також забезпечила ухвалу суду, яка дозволила прокуратурі конфіскувати 5,4 мільйона доларів з банківського рахунку Малофєєва в США — прецедент, який влада сподівається поширити, щоб направити кошти олігархів на відновлення України.

Нещодавно група сфокусувалась на особах, яких підозрюють у допомозі олігархам ухилятися від санкцій, і домоглася визнання провини від американського адвоката, який зізнався в сплаті податків, страховки та інших зборів за нерухомість Вексельберга в Нью-Йорку.

Невдача спіткала групу в березні, коли Артем Усс, син колишнього губернатора Красноярського краю РФ, звинувачений в порушенні санкцій США, втік з-під домашнього арешту в Італії, таким чином уникнувши екстрадиції.

Попри 17 місяців війни, досі не існує працюючого механізму передачі Україні заморожених російських коштів.
Тетяна Хутор розповідає, як країни-партнери вирішують цю проблему, та вказує на «П’ять кроків на шляху до російських грошей на відбудову».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі