Глава Мінфіну США підтримує план ЄС із запровадження податку на прибуток від заморожених російських активів 

Поділитися
Глава Мінфіну США підтримує план ЄС із запровадження податку на прибуток від заморожених російських активів  © qz
Уряди деяких країн ЄС чекали на схвалення США.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила про рішучу підтримку плану ЄС щодо запровадження податку на непередбачувані доходи від заморожених російських активів. Цей крок дозволить залучити нові кошти для підтримки України, пише Bloomberg.

Виступаючи на прес-конференції в Марракеші, Марокко, на початку щорічного засідання Міжнародного валютного фонду та Світового банку, Єллен заявила, що підтримує "використання непередбачуваних доходів від російських суверенних активів, заблокованих у певних клірингових центрах, і використання коштів для підтримки України".

"Ми повинні продовжувати накладати на Росію суворі і все більші витрати, та продовжувати зусилля, щоб переконатися, що Росія заплатить за завдану нею шкоду", - додала вона.

Уряди деяких країн ЄС чекали на офіційне схвалення США плану використання прибутку, отриманого від понад 200 мільярдів євро (217 мільярдів доларів) заморожених активів російського центрального банку, перш ніж дати цьому плану зелене світло. Значна частина цих коштів знаходиться в Бельгії в розрахунковому гіганті Euroclear Ltd., де вони принесли майже 750 млн євро до першого кварталу цього року.

Коментарі Єллен з'явилися в той час, коли фінансування України з боку США зіштовхнулося з новою перешкодою в Конгресі після того, як усунення  Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників дало можливість республіканцям, які дотримуються жорсткої лінії, затримати наступний раунд допомоги Києву.

Доля американської допомоги Україні у боротьбі з російським вторгненням тепер значною мірою залежить від наступного спікера, на тлі розколу серед республіканців щодо підтримки Києва.

Єллен намагалася розвіяти занепокоєння, заявивши, що союзники США та український народ "можуть бути впевнені", що адміністрація американського лідера Джо Байдена працюватиме над тим, щоб Україна отримала необхідну їй допомогу.

"Я хочу чітко заявити, що ми не можемо допустити, щоб наша підтримка України була перервана", - сказала Єллен.

Єллен виділила війну Росії проти України як "основний зустрічний вітер", що перешкоджає поліпшенню глобальних економічних перспектив. Вона також зазначила, що зосередженість на глобальній економіці та вирішенні глобальних викликів формує підхід США до відносин із Китаєм.

Єллен повідомила, що зустрінеться з головою Народного банку Китаю Пан Гуншенгом у Марракеші пізніше цього тижня.

Зв'язки між США і Китаєм покращилися за останні кілька місяців, а економічні відносини, зокрема, потеплішали після того, як Єллен відвідала Пекін у липні - це був її перший візит до Китаю на посаді міністра фінансів.

Відтоді обидві сторони активізували комунікацію з економічних і фінансових питань, зокрема, створили робочі групи для діалогу.

Візит китайських високопосадовців до США може стати наступним кроком у цьому зближенні, що, своєю чергою, може допомогти відкрити шлях для зустрічі лідерів Джо Байдена та Сі Цзіньпіна в Каліфорнії наступного місяця.

Раніше спеціальний представник президента США Джо Байдена з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер заявила, що російські суверенні активи, заморожені Заходом, мають бути використані для післявоєнного відновлення України.

Досі не існує чинного механізму передачі Україні заморожених російських коштів. Тетяна Хутор розповідає, як країни-партнери вирішують цю проблему, та вказує на «П’ять кроків на шляху до російських грошей на відбудову».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі