Рішення Джо Байдена вийти з президентських перегонів дасть змогу закріпити досягнення його адміністрації у зовнішній політиці, особливо у двох сферах, які, найімовірніше, зазнають кардинальних змін у разі президентства Дональда Трампа: на Близькому Сході та в Україні.
Це рішення Байдена може зменшити його важелі впливу на іноземних співрозмовників, але також може звільнити його від політичних обмежень і дозволити йому діяти з більшою свободою на світовій арені, вважає Феліція Шварц, кореспондент Financial Times з питань закордонних справ та оборони США.
"Якщо поглянути на наступні шість місяців, одна з найважливіших речей для Байдена — покласти край війні в Газі", — сказав Денніс Росс, науковий співробітник Вашингтонського інституту близькосхідної політики.
Крім того, рішення Байдена вийти з президентських перегонів викликало побоювання серед деяких дипломатів і експертів з питань зовнішньої політики, що такі противники, як Росія, Іран і Китай, можуть скористатися цією ситуацією. 22 липня його адміністрація намагалася заспокоїти союзників США, а речниця Ради національної безпеки Адріенна Вотсон заявила, що "нічого не зміниться в наших зусиллях протистояти автократам і супротивникам".
"Одним з найважливіших пріоритетів для Байдена буде забезпечення якомога більшої підтримки України в разі перемоги Трампа на виборах у листопаді. Колишній президент пообіцяв призупинити військову допомогу Україні, якщо вона не вступить у переговори з Росією", — зазначає Шварц.
Чиновники та аналітики кажуть, що малоймовірно, що адміністрація зможе забезпечити надання ще одного пакету допомоги Києву до кінця терміну Байдена — раніше цього року Конгрес ухвалив пакет допомоги у розмірі 61 млрд доларів.
Раніше газета The Telegraph повідомляла, що Байден занадто пізно прийняв рішення вийти з президентських перегонів. Воно мало бути прийняте кілька місяців тому. Це дало б демократам час обрати кандидата, який міг би скласти конкуренцію Трампу на виборах у листопаді.