Чиновник Пентагону, який виступав проти передачі Україні F-16, йде у відставку

Поділитися
Заступник міністра оборони з політичних питань залишить Пентагон після липневого саміту НАТО.

Міністр оборони Ллойд Остін оголосив у середу, що Колін Каль, його заступник з питань політики, якого Сенат затвердив мінімальною кількістю голосів два роки тому, залишить свою посаду в липні, пише POLITICO.

За словами офіційного джерела в Міністерстві оборони, Каль повертається на посаду штатного професора Стенфордського університету.

Коли він обійняв посаду заступника міністра оборони з питань політики у 2021 році, угода зі Стенфордом передбачала дворічну відпустку, яка закінчилася цієї весни. За словами джерела, Каль попросив продовжити відпустку до середини липня, щоб він міг підтримати президента Джо Байдена та міністра Ллойда Остіна напередодні саміту лідерів НАТО у Вільнюсі.

«Ми вдячні за його непохитну відданість і дослідницький інтелект. Я особисто цінував керівництво та консультації Коліна, і мене постійно вражали серйозність його цілей, його відданість національній безпеці Америки та його благоговіння перед державною службою», – сказав Остін у заяві.

Каль був ключовим гравцем у формуванні оборонної політики США з безлічі питань, зокрема щодо синхронізації безпекової допомоги Україні. Як йдеться у офіційній заяві, під керівництвом Каля Міністерство оборони також розгорнуло свою національну стратегію оборони, яка зосереджена на викликах, пов’язаних із Китаєм та гострій загрозі Росії.

Виконуватиме обов’язки заступника міністра з політичних питань буде Саша Бейкер, заступниця Каля.

Раніше ходили чутки, що Каль є потенційним кандидатом на заміну Джейку Саллівану на посаді радника з національної безпеки, хоча Салліван не виявляв бажання піти у відставку найближчим часом. 

Однак, у такому разі, Каль, напевно, зіткнувся б із неабияким спротивом у Сенаті, який мав би призначити його на посаду в адміністрації.

Один з критиків Коліна Каля, республіканський сенатор Тед Круз,  вже заявив, що радий новині про відставку Каля.

«Якщо він піде з адміністрації, Америці від цього буде набагато краще», — сказав він.

Кал також був одним із вищих посадовців адміністрації, який виступав проти відправки американських літаків F-16 в Україну, що стало предметом суперечок між адміністрацією Байдена та законодавцями: як демократами, так і республіканцями.

Незважаючи на прохання Києва про більш досконалі літаки, Каль стверджував, що відправка F-16 займе роки та коштуватиме мільярди доларів, водночас наголошуючи, що винищувачі не є найбільш нагальною потребою України.

Раніше Каль працював радником з національної безпеки Байдена в часи його віце-президентства з жовтня 2014 року до січня 2017 року та залишався близьким до президента. В адміністрації Обами він обіймав посаду заступника помічника секретаря Пентагону з Близького Сходу з 2009 по 2011 рік.

Проти призначення Коліна Каля на посад заступника міністра оборони виступали всі представники Республіканської партії через його критику політики адміністрації Трампа.

Республіканці також критикували його колишню політичну позицію щодо Близького Сходу, а саме його підтримку ядерної угоди з Іраном 2015 року.

У березні щонайменше двоє українських пілотів прибули до Сполучених Штатів і навчаються управлінню на симуляторах, що крім іншого, передбачає відпрацювання навичок управління винищувачами F-16.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі