Президент США Джо Байден у вівторок запровадив повну заборону на надання притулку для мігрантів, заскочених під час незаконного перетину американо-мексиканського кордону, пише Reuters.
Одразу після півночі набуває чинності норма, згідно з якою мігрантів, спійманих на незаконному перетині кордону, можуть оперативно повернути назад до Мексики. У Міністерстві внутрішньої безпеки США повідомили, що винятки буде зроблено для дітей без супроводу, людей, які стикаються з серйозними загрозами для здоров’я чи безпеки, а також жертв торгівлі людьми.
Байден посилив свій підхід до безпеки кордонів, оскільки імміграція стала головною проблемою для американців напередодні виборів 5 листопада. Його конкурент – республіканець Дональд Трамп – зробив жорстку позицію щодо імміграції центральною темою своєї кампанії та пообіцяв широкомасштабні репресії в разі переобрання.
Під час прес-конференції в Білому домі Байден сказав, що доступ до притулку залишатиметься доступним для мігрантів, які зареєструвалися на прийом за допомогою програми, відомої як CBP One, або скористалися іншими легальними шляхами замість нелегального перетину.
«Ця дія допоможе нам отримати контроль над нашим кордоном і навести лад у процесі. Заборона залишатиметься в силі, допоки кількість людей, які намагаються в’їхати нелегально, не зменшиться до рівня, яким зможе ефективно керувати наша система», — сказав Байден.
Згідно з останніми даними, у квітні на кордоні США заарештовували в середньому 4300 осіб на день. Заборону буде призупинено, коли кількість арештів упродовж трьох тижнів не перевищуватиме 1500.
Припис Байдена вже піддали критиці представники обох партій.
Лі Гелернт, адвокат Американського союзу громадянських свобод, заявив, що вони мають намір подати до суду через нові обмеження. Група та інші організації захисту прав іммігрантів закидають Байдену провадження подібної до Трампа політики і відступ від юридичних зобов’язань США щодо шукачів притулку.
Республіканці також розкритикували дії Байдена як політично мотивовані та недостатні.
Байден місяцями безуспішно наполягає на ухваленні в Сенаті розробленого двопартійною групою законопроекту, який передбачає посилення безпеки на кордоні, однак республіканці відхилили його.
Вихідними президенткою Мексики було обрано Клаудію Шейнбаум, яка вступить на посаду 1 жовтня.
Наприкінці минулого року офіційні особи Мексики та США домовилися тісніше співпрацювати, щоб подолати рекордну міграцію на їхньому спільному кордоні.