Президент Джо Байден і головний республіканець у Конгресі Кевін Маккарті у суботу ввечері провели телефонну розмову щодо угоди про підвищення ліміту державного боргу, повідомляє Reuters із посиланням на джерела.
Раніше в суботу МакКарті заявляв про досягнення певного прогресу в переговорах, однак незадовго до очікуваної розмови між Байденом і МакКарті республіканець Патрік МакГенрі заявив журналістам, що між його партією та демократами залишаються «значні розбіжності».
«Республіканці хочуть скоротити видатки та вимагають, щоб працездатні люди мали роботу і працювали замість жити на дотації. Ці речі є великими проблемами, і це неможливо не визнати», — сказав він, додавши, що Байден і МакКарті мусять вирішити їх і усунути розбіжності.
Міністерство фінансів у п’ятницю заявило, що без рішення Конгресу уряду вистачить коштів для оплати всіх рахунків лише до 5 червня.
Радикальні республіканці погрожують заблокувати будь-який законопроект, який не відповідає їхнім очікуванням, включаючи різке скорочення витрат.
Республіканці прагнуть значно обмежити державні витрати упродовж наступних 10 років, щоб уповільнити зростання боргу США, який зараз дорівнює річному обсягу виробництва економіки.
Прогресивні демократи також погрожують відмовити в підтримці деяких запропонованих компромісів, зокрема щодо введення нових вимог стосовно роботи у федеральних програмах боротьби з бідністю.
Республіканці хочуть посилити вимоги в галузі охорони здоров'я Medicaid для бідних і програми продовольчої допомоги SNAP. Демократи вважають, що це створить значні перешкоди для людей, які намагаються звести кінці з кінцями.
«Компроміс є дуже близьким, і я налаштований оптимістично», —заявив Байден журналістам у п'ятницю.
Попередньо, сторони досягли угоди, згідно з якою стелю боргу буде встановлено на рівні, достатньому, щоб покрити потреби країни в запозиченнях до президентських виборів у листопаді 2024 року.
Згідно з джерелами, це дозволить збільшити витрати на допомогу військовим і ветеранам, а також обмежить витрати на чимало дискреційних внутрішніх програм .
МакКарті заявив, що республіканці також наполягають на реформах у сфері надання дозволів на буріння газу та нафти.
Нездатність Конгресу підвищити межу боргу до 5 червня може спровокувати дефолт, який стане шоком для фінансових ринків та спричинить глибоку рецесію в Сполучених Штатах.
Декілька кредитно-рейтингових агентств заявили, що вони вже переглядають рейтинги США з потенційним їх зниженням, що підвищить витрати на запозичення та підірве статус країни, як опори світової фінансової системи.
Подібне протистояння 2011 року призвело до того, що Standard&Poor's знизило свій рейтинг боргу США. Це вдарило по ринках і підвищило витрати уряду на запозичення.