Президент США Джо Байден пом’якшив вироки для приблизно 1500 людей, які відбувають тривалі терміни покарання, а також помилував 39 осіб, засуджених за ненасильницькі злочини. Це найбільший одноденний акт помилування в сучасній історії, пише AP.
"Америка була побудована на обіцянках можливостей і другого шансу", — заявив Байден.
За його словами, найближчими тижнями він надалі розглядатиме клопотання про помилування. Другий найбільший одноденний акт помилування зробив експрезидент Барак Обама перед залишенням посади у 2017 році.
Байден помʼякшив вироки для людей, які відбули покарання у вигляді домашнього ув’язнення щонайменше рік після звільнення з вʼязниці. Під час пандемії COVID-19 деяких увʼязнених звільнили, аби зупинити поширення вірусу.
Зазначається, що людей, яких помилував Байден, раніше засудили за ненасильницькі злочини, зокрема такі, що пов’язані з наркотиками. У Білому домі стверджують, що вони змінили своє життя. Серед них: жінка, яка керувала бригадами екстреного реагування під час стихійних лих; церковний диякон, який працював наркологом та молодіжним консультантом; докторант з молекулярних біонаук; та ветеран бойових дій.
Президент США може помилувати людей або помʼякшити їх термін увʼязнення. У першому випадку особа звільняється від вини та покарання, у другому ж порушення не виправдовується. Зазвичай американські лідери оголошують про помилування наприкінці свого терміну.
Раніше Байден підписав указ про повне і безумовне помилування свого сина Гантера, якому винесли вирок за обвинуваченнями, пов'язаними з незаконним обігом зброї та ухиленням від сплати податків. Хоча раніше чинний президент США обіцяв цього не робити. На його думку, звинувачення проти його сина були політично мотивованими та ініційованими його опонентами в Конгресі для підриву авторитету чинної адміністрації.
У відповідь обраний президент США Дональд Трамп звинуватив Байдена у "зловживанні владою та порушенні правосуддя". Він також згадав про "заручників 6 січня". Під ними Трамп, ймовірно, має на увазі бунтівників, яких звинувачують у штурмі Капітолію США 6 січня 2021 року.