Очікується, що президент США Джо Байден, термін перебування якого на посаді завершується наприкінці січня, цього тижня оголосить про нові санкції, спрямовані проти російської економіки, у межах заходів з метою посилення позицій України до вступу на посаду обраного американського президента Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters.
Помічники Байдена кажуть, що хочуть поставити Україну в найсильнішу позицію на полі бою — перед можливими переговорами з РФ.
За словами джерела Reuters, наразі немає жодних деталей щодо нових санкцій, але помічники Байдена інформують команду Трампа про свої кроки.
Штати також, ймовірно, запровадять санкції проти більшої кількості китайських підприємств за підтримку Росії.
Санкції можуть з'явитися в той час, коли адміністрація Байдена також підготувала нову військову допомогу Києву на близько 500 мільйонів доларів. Більшість обіцяного Україні озброєння та боєприпасів вже доставлено, а решта - в дорозі. Американський чиновник сказав, що запаси критично важливих для України боєприпасів зараз перебувають у “нормальному стані”.
Україна регулярно наполягала на наданні більшої кількості зброї, ніж Байден спочатку був готовий запропонувати — але зрештою, все-таки погодився надати, що призвело до напружених зустрічей для обговорення використання танків Abrams, винищувачів F-16 і комплексів ATACMS.
Озираючись назад, американський урядовець, однак, зазначив, що жоден з цих кроків не приніс Україні значних успіхів на полі бою. На його думку, Києву можуть знадобитися зобов'язання у сфері безпеки, включаючи потенційне членство в НАТО, щоб відбити майбутній російський напад після мирних переговорів.
Повернення Трампа до Білого дому 20 січня породило надію на дипломатичне врегулювання, яке покладе край війні РФ проти України, але водночас викликало побоювання, що “швидкий мир” може бути досягнутий дорогою ціною. Радники Трампа висували пропозиції щодо припинення війни, які фактично означали б контроль Росії над тимчасово окупованими українськими територіями.
Російська економіка вже перебуває в глибокій кризі. Санкції, помножені на час, зробили свою справу. Але чи зможе Кремль продовжувати фінансувати війну 2025 року? Про це у статті “Російська економіка — ахіллесова п'ята Путіна” розповідав Ілля Несходовський.