Байден і його помічники вважають, що дні Нетаньяху при владі злічені

Поділитися
Байден і його помічники вважають, що дні Нетаньяху при владі злічені © скриншот видео Youtube
Президент США поділився побоюваннями із самим Бібі.

Джо Байден та його радники розглядають  ймовірність того, що політичні дні Біньяміна Нетаньяху злічені, пише POLITICO.

Ба більше: Байден поділився цим припущенням із самим Нетаньяху у нещодавній розмові. За даними джерел, президент запропонував Нетаньяху подумати про уроки, якими він поділиться зі своїм майбутнім наступником.

Чинний і колишній чиновники США підтвердили, що на думку адміністрації час перебування Нетаньяху на посаді  вичерпується.

Ізраїльський прем’єр-міністр, найімовірніше, протримається кілька місяців або до завершення початкової фази бойових дій ізраїльської військової кампанії в секторі Гази, вважають джерела. Однак усі співрозмовники відзначають непередбачуваність ізраїльської політики.

Песимістичне бачення адміністрацією політичного майбутнього Нетаньяху виникає у той момент, коли президент і його зовнішньополітична команда намагаються співпрацювати з ізраїльським лідером та дипломатично впливати нього у складній і кривавій конфронтації з ХАМАСом, палестинським бойовим угрупованням, яке контролює Газу і 7 жовтня атакувало Ізраїль.

Поїздка Байдена до Тель-Авіва минулого місяця була значною мірою підтримкою, але він також закликав Нетаньяху діяти обережно та не розширювати війну, розповіли джерела. 

Чинний посадовець США додав, що позиції Нетаньяху під час внутрішніх переговорів адміністрації Байдена щодо Близького Сходу  завжди хиткі, він перебуває на  задньому плані. І помічники Байдена вже залучають низку інших ізраїльських політиків — як тих, хто при владі, так і тих, хто ні — до обговорень військових дій.

Такі переговори також є способом оцінити різних кандидатів, які можуть стати біля керма країни.

Позиції Нетаньяху значно ослабли через неспроможність секторів безпеки та розвідки країни запобігти нападу ХАМАС 7 жовтня, у результаті якого загинуло близько 1400 людей. Зростання міжнародної опозиції нинішній ізраїльській військовій кампанії в Газі, в результаті якої загинули тисячі мирних палестинців, ще більше похитнуло його авторитет.

У той час як офіційні особи адміністрації Байдена публічні твердять про солідарність із ізраїльським урядом під час поточної кризи, помічники вже намагаються проаналізувати, який вплив на  майбутні ізраїльсько-американські відносини матиме  падіння Нетаньяху. Серед іншого, адміністрація Байдена обговорює сценарії  для сектора Гази після закінчення бойових дій, включаючи можливість відправки багатонаціональних сил — хоча і не обов’язково з військами США — для стабілізації території.

Нетаньяху не був фаворитом команди Байдена. Він був гучним прихильником колишнього президента Дональда Трампа. Він також був різким критиком ядерної угоди з Іраном, яку допомогла створити адміністрація Обами та Байдена.

Його дедалі більш жорстка позиція протягом багатьох років засмучує команду Байдена, яка все ще підтримує створення палестинської держави. Протягом останнього року Нетаньяху також викликав публічну критику з боку Байдена через намір переглянути судову систему Ізраїлю, що багато ізраїльтян назвали таким, що завдає шкоди їхній демократії.

Байден і Нетаньяху знайомі не одне десятиліття і зуміли зберегти  публічно дружні відносини, попри розбіжності.  А після нападів ХАМАСу Байден повністю публічно підтримав Нетаньяху та Ізраїль.

Однак за лаштунками Байден не приховував своєї позиції щодо недемократичних  тенденцій Нетаньяху.

Офіційні особи США наразі спілкуються із Бенні Ганцем, членом нинішнього уряду єдності, Нафталі Беннеттом, колишнім прем'єр-міністром; та Яїром Лапідом, лідером опозиції і так само експрем’р-міністром.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі