Технорама

Поділитися
Зіткнення відбулося успішно У 27-кілометровому кільці Великого адронного колайдера фізики-ядерники успішно провели перші зіткнення елементарних частинок...

Зіткнення відбулося успішно

У 27-кілометровому кільці Великого адронного колайдера фізики-ядерники успішно провели перші зіткнення елементарних частинок. Нині ВАК працює з потужністю 7 тераелектронвольт (ТеВ), або по 3,5 ТеВ у кожному з напрямків. На цій самій потужності відбулися зіткнення частинок. За словами фізиків, віддалено зіткнення частинок можна порівняти зі схожими фізичними явищами на світанку існування Всесвіту.

Перші дані про успішні зіткнення на потужності 7 ТеВ системи спостереження відобразили після двох невдалих спроб зафіксувати зіткнення частинок.

У грудні минулого року колайдер досяг потужності 2,36 ТеВ, після чого був відключений на зимовий період. Нині потужність БАКу істотно вища, й тут планують провести фізичні експерименти Atlas і CMS, дані про які надходитимуть у режимі реального часу.

У перспективі, приблизно через півтора-два роки, потужність ВАКу буде збільшена до 14 ТеВ, або до 7 ТеВ у кожний бік кільця прискорювача.

Осінь «сірих трубок»

З 1 вересня 2010 р. в Україні можуть розпочати відключення нелегальних мобільних терміналів. Про це заявили в Національній комісії з питань регулювання зв’язку, уточнюючи, що дата орієнтовна.

Так, за словами радника глави НКРЗ Вікторії Яковлєвої, уряд затвердив пункт, відповідно до якого оператори мобільного зв’язку можуть втратити ліцензії, якщо обслуговуватимуть нелегальні мобільні телефони.

За її словами, нині до рішучих дій готові всі оператори, крім одного. Якого саме, Яковлєва не уточнила.

Тим часом в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР) інформацію про відключення «сірих» телефонів із 1 вересня не підтверджують. Там тільки планують обговорювати з операторами конкретні терміни відключення. УДЦР повідомляє про поповнення бази IMEI-кодів і радить перевіряти апарати, купуючи їх.

Беззахисна приватність

Американські інтернет-компанії та правозахисники вимагають істотного перегляду законодавства про захист персональних даних, стверджуючи, що нині держава має практично необмежений доступ до такого роду інформації.

Учасники коаліції Digital Due Process — серед яких, зокрема, такі інтернет-гіганти як Google і eBay — намагаються домогтися ухвалення нового закону, який замінив би чинний у США Акт про захист персональної електронної комунікації, прийнятий ще 1986 році, до широкого впровадження Інтернету.

Вони вимагають законодавчо оформленої заборони на доступ правоохоронних органів до електронного листування без відповідної санкції суду.

Крім того, активісти домагаються більшого законодавчого захисту будь-яких даних, що зберігаються в Інтернеті, і обмежень на використання можливості відстежувати місце розташування абонентів мобільного зв’язку.

Акт про захист персональної електронної комунікації (ECPA), прийнятий у 1986 році, визначає, до яких видів персональної електронної інформації мають доступ органи влади і як цей доступ здійснюється.

«Не дивно, що закон, написаний у 1986 році, не міг передбачити рівня захисту, який потрібен нам зараз, через 25 років», — каже Річард Салгадо, старший радник компанії Google із законодавства та інформаційної безпеки.

Як і інші члени коаліції (всього до неї входять понад 30 осіб — представники промисловості, академічного середовища та правозахисники), Салгадо вважає, що ECPA перетворився на «мішанину заплутаних стандартів, які дуже суперечливо трактуються в суді».

Наприклад, правоохоронні органи мають право доступу до деяких електронних листів, смс-повідомлень та іншої інформації, яка зберігається в мережі, без постанови суду, — для цього достатньо просто повістки.

Активісти наполягають, що для такого роду слідчих дій санкція суду необхідна — так само, як вона необхідна для проведення обшуку чи вилучення комп’ютера.

Такого самого захисту коаліція вимагає для будь-якої персональної інформації про абонентів стільникового зв’язку, якою володіють їхні мобільні оператори. Надавати таку інформацію правоохоронним органам можна тільки за рішенням суду, вважають активісти, при цьому доступ може бути наданий тільки до тієї частини листування, яка безпосередньо стосується розслідування.

За словами членів коаліції, вони вже провели переговори з Білим домом, ФБР, міністерствами юстиції і торгівлі.

Активісти усвідомлюють, що правоохоронні органи всіляко опиратимуться внесенню змін в чинний закон і, перш ніж проект його нової редакції буде внесений у конгрес, триватимуть гарячі дебати.

Пастка для пірата

Упродовж останніх кількох тижнів у федеральний суд Вашингтона (США) за порушення авторських прав подано позови на понад 20 тис. чоловік, які скачують фільми з Мережі з допомогою технології BitTorrent.

Оформила позови заповзятлива організація під назвою US Copyright Group від імені коаліції незалежних продюсерів та за підтримки Альянсу незалежного кіно і телебачення. У паперах фігурують п’ять картин, що активно поширюються у файлообмінних мережах: Steam Experiment, Far Cry, Uncross the Stars, Gray Man і Call of the Wild 3D.

Незабаром буде подано позови ще на понад 30 тис. торент-завантажувальників, які скачали п’ять інших фільмів.

Адвокати US Copyright Group використовують нову запатентовану технологію компанії GuardaLey (Німеччина), яка дозволяє в режимі реального часу відстежувати скачування фільмів на торентах. Програма фіксує IP-адреси в той момент, коли дається сигнал про початок скачування. Потім вона перевіряє спеціальні таблиці, щоб переконатися, що скачується захищений авторським правом фільм, а не трейлер або якесь інше кіно під тією самою назвою.

Технологія успішно застосовується в Німеччині та Великобританії. З її допомогою в результаті одного з судових розглядів вдалося оштрафувати файлообмінників на 800 тис. дол.

Студенти проти піратів

Британський підрозділ Warner Bros. Entertainment оголосив про набір студентів для проходження стажування у відділі боротьби з інтернет-піратами. Оголошення з описом вакансії було розміщене на сайті університету Манчестера.

Студенти покликані допомогти Warner Bros. Відстежувати розміщення посилань на контент компанії в пірингових мережах, файлосховищах і на інтернет-форумах. Також вони повинні будуть заводити нові облікові записи на піратських сайтах, допомагати видаляти посилання на незаконно викладений контент і розсилати попередження про порушення авторських прав.

Студентам, які володіють навичками роботи на комп’ютері та в Інтернеті й мають організаторські здібності, а також, в ідеалі, мають досвід роботи з піріговими протоколами, розуміють принципи функціонування ftp, інтернет-форумів і новостійних груп, Warner Bros. готові запропонувати річний контракт на суму 17,5 тис. фунтів.

Десь виграв, десь програв

Апеляційний суд другого округу США оштрафував українського хакера на 580 тис. дол. США за біржову торгівлю з використанням інсайдерської інформації. Обвинувачення проти хакера були висунуті американською Комісією з цінних паперів і бірж (SEC).

17 жовтня 2007 р. Олександр Дорожко зламав комп’ютер у мережі фінансового агентства Thomson Financial і викрав прес-реліз компанії IMS Health про фінансові показники за третій квартал 2007 р., який не призначався для поширення до кінця робочого дня. Потім він використовував інформацію, що була в релізі, у біржовій торгівлі. У результаті, вклавши 40 тис. дол. з особистих заощаджень, він зміг заробити понад 287 тис. дол.

У лютому 2008 р. окружний суд першої інстанції виправдав дії хакера, визнавши, що вони не підпадають під статтю про торгівлю з використанням інсайдерської інформації. SEC опротестувала це рішення в апеляційному суді вищої інстанції, який через два роки виніс рішення не на користь хакера.

За матеріалами BBC, сompulenta.ru, CyberSecurity.ru, ProIT, Lenta.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі