Технорама

Поділитися
За неуцтвом росіяни перевершили європейців Росія від радянських часів звикла пишатися (і багато в чому заслужено) рівнем освіти громадян...

За неуцтвом росіяни перевершили європейців

Росія від радянських часів звикла пишатися (і багато в чому заслужено) рівнем освіти громадян. Проте дані, отримані фахівцями Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), бентежать. Виявилося, що неуцтво міцно оселилося в умах росіян. Щоб визначити рівень знань опитуваних, їм було запропоновано відповісти, чи відповідають істині 13 тверджень з наукової тематики. І загальні результати не можуть не засмучувати.

Так, 30% респондентів погодилися з твердженням, що «перші люди жили в ту саму епоху, що й динозаври». 28% респондентів відправили Сонце обертатися навколо Землі. До всього іншого з’ясувалося, що лише п’ята частина опитаних довіряє виключ­но науковим знанням, а інші припускають присутність у житті надприродних сил. Нарешті кожний десятий узагалі зізнався, що надихається переважно «чаклунством і магією». Інтерес до науки і техніки уживається в росіян із вірою в Бога (55%), долю (42%), прикмети (23%), кару за гріхи (19%), надприродну силу (16%), гороскопи (10%). Лише 18% опитаних зазначають, що не вірять ні в які надприродні сили та явища. З 2005 року їх частка дещо збільшилася (з 14 до 18%). Одночасно зросла і частка тих, хто вірить у прикмети (з 18 до 23%), і фаталістів (з 35 до 42%).

Вважають (серед інших і патріарх РПЦ Алексій II), що 80% росіян є православними. Дані опи­тування цього не підтверджують — адже якщо в Бога вірять трохи більше ніж половина опита­них, то частка прихильників однієї конфесії, навіть найпошире­нішої, має бути істотно менша.

Рівень наукових знань у Росії дещо нижчий, ніж у Європейському Союзі: дуже добрі знання (від 10 до 13 правильних відповідей) демонструють 22% росіян і 42% жителів ЄС; швидше добрі знання (від 6 до 9 правильних відповідей) — 51 і 43% відповідно; погані знання (не більш ніж 5 правильних відповідей) — 27 і 15%.

Grani.ru

У США відбудуться інтернет-дебати кандидатів у президенти

Компанія Yahoo, газета Huffington Post і журнал Slate Magazine мають намір організувати перші в історії онлайнові дебати кандидатів у президенти США. Незвична передвиборна акція, як очікується, відбудеться після «Дня праці», офіційного свята, яке відзначається в перший понеділок вересня. Виборці отримають можливість напряму ставити запитання кандидатам у президенти Сполучених Штатів, узяти участь в обговоренні актуальних питань у режимі реального часу й навіть висловити своє ставлення до кандидатів. До речі, Yahoo, Huffington Post і Slate мають намір провести незалежні інтернет-дебати для демократів і республіканців.

Слід зазначити, що спеціальна секція Impact Channel, яка містить інформацію про кандидатів у президенти США, нещодавно з’явилася на сайті надпопулярної соціальної мережі MySpace. У розділі Impact Channel містяться біографічні дані, фотографії та відеоролики десяти кандидатів, зокрема Гілларі Клінтон, Кріса Додда, Джона Едвардса, Рона Поля, Барака Обами та інших. Крім того, минулого місяця спеціальний канал, присвячений майбутнім виборам президента США, був сформований на сайті відеосервісу YouTube.

Комп’юстрічка

Швидке зростання «швидкого» Інтернету

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, який об’єднує індустріально розвинені країни світу, нині спостерігається бурхливе зростання популярності «швидкого» Інтернету.

За рік (із грудня 2005-го по грудень 2006-го) число користувачів «швидкого» Інтернету збільшилася на 26%. Найбільш розвинений швидкий Інтернет у Данії (майже 32 користувача на 100 жителів країни), Нідерландах (31,8), Ісландії (29,7), Південній Кореї (29,1) і Швейцарії (28,5). Батьківщина Інтернету — США — посіла в цьому рейтингу скромне 15-те місце (19,6).

Інтернет вважають «швидким», якщо він дає змогу скачувати інформацію зі швидкістю 256 кілобайтів на секунду і більше. Він дозволяє, приміром, дивитися телепередачі в режимі он-лайн і потенційно може стати причиною нової революції у сфері використання інформаційних технологій.

Washington ProFile

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі