Новий Інтернет: по-японськи і не тільки
Уряд Японії має намір почати найближчим часом реалізацію амбіційного проекту зі створення потужної комп’ютерної мережі, котра, як очікується, у перспективі зможе замінити Інтернет. Про ці плани повідомив міністр внутрішніх справ і зв’язку Японії Йосіхіде Суга під час свого виступу в Бразилії. Як повідомляє Japan Times із посиланням на заяви міністра, ближче до кінця поточного року влада країни має намір сформувати спеціальну організацію, яка й реалізовуватиме проект. Передбачається, що ініціативу, поряд з урядовими установами, підтримуватимуть незалежні вчені та приватні підприємці.
Наступного року на проект планується виділити 7,8 млрд. ієн (близько 70 млн. дол. США). Очікується, що нова мережа, порівняно з Інтернетом, вирізнятиметься більш високою швидкодією. Крім того, учасники проекту мають намір приділити велику увагу питанням безпеки та надійності. Комерційну експлуатацію нової мережі планують почати ближче до 2020 року.
До речі, слід додати, що нову високошвидкісну мережу планує запустити й консорціум Internet2, який сьогодні працює з мережею Abilene, створеною 1999 року й названою на честь залізничної станції в Канзасі. Кожний із каналів мережі Abilene має теоретичну пропускну здатність у 10 Гбіт/с. Нова мережа забезпечить можливість передавати дані зі швидкістю до 100 Гбіт/с.
Небо від Google
Компанія Google 22 серпня презентувала доповнення до популярної системи Google Earth. Новинка, що дістала назву Google Sky, дає змогу в тривимірному просторі подорожувати нашою галактикою та іншими космічними об’єктами. Щоб користуватися новою системою, спершу потрібно буде встановити програму-клієнт Google Earth. Новинку виконано у формі аддона для Google Earth, у її базі містяться дані про мільйон зірок і майже 200 млн. галактик. Крім цього, користувачі зможуть отримати зображення, зняті орбітальним телескопом Хаббл, і дані про місячні та сонячні цикли.
У компанії кажуть, що Google Sky може претендувати на звання найповнішого тривимірного вільно доступного зоряного каталогу.
Низка об’єктів у Google Sky передбачає не тільки базовий перегляд, а й збільшення. Також користувачі зможуть вмикати систему додаткової інформації з майже всіх об’єктів, а щодо найбільших, таких як галактики та сузір’я, представлено фотографічні дані.
Нагадаємо, що раніше компанія представила проект Google Mars, у рамках якого користувачі змогли отримати картографічну інформацію про Марс. Цей проект було запущено в березні 2006 року.
Ще один сервіс — Google Moon — представили в грудні 2006 року в рамках співробітництва з американським агентством НАСА. Тоді було використано дані, отримані в рамках місії Аполлон. Крім того, Google і НАСА оголосили про співпрацю у сфері розміщення в Інтернеті найцінніших і найцікавіших космічних даних, отриманих за весь час існування відомства.
Skype перепросила
Компанія Skype повідомила, що її система інтернет-телефонії повернулася до нормальної роботи після трьох днів «безпрецедентних» перебоїв. Мільйони користувачів мережі довго не могли ввійти в систему (що за нормальних умов відбувається миттєво), а отже, й користуватися нею.
Як ідеться в заяві Skype Technologies SA, її файлообмінну мережу дестабілізували одночасні перезавантаження комп’ютерів величезної кількості користувачів, котрим програма Skype запропонувала встановити ще одне оновлення. Згідно із заявою компанії, одночасні перезавантаження призвели до нестачі ресурсів у мережі, а запити на підключення, що пішли за ними, перевантажили систему.
У цих умовах виявилася «раніше не помічена програмна помилка в алгоритмі розподілу мережних ресурсів, що спричинило затримку роботи функції самостійного усунення помилок», зазначено в заяві. Більшості користувачів Skype був недоступний два дні.
Компанія підкреслила, що не бачить у тому, що сталося, чиїхось зловмисних дій і що безпеці користувачів ніщо не загроржувало. Вона вибачилася за те, що припустилася такого масштабного збою вперше за чотири роки функціонування системи.
Skype має 220 млн. зареєстрованих користувачів у всьому світі, включно з Росією і багатьма іншими пострадянськими країнами. За деякими оцінками, близько 50 млн. людей користуються системою регулярно.
Українське срібло
Українська команда вперше вийшла у фінал міжнародного студентського конкурсу програмних проектів Microsoft Imagine Cup 2007, який проходив з 5 по 10 серпня в Сеулі (Південна Корея). Попри відсутність досвіду участі у фіналі такого відомого конкурсу, представники української команди домоглися дуже хороших результатів. У категорії «Алгоритми» друге місце взяв проект Романа Кошляка, який цього року закінчив Київський національний університет ім. Т.Шевченка. «Це був для мене перший конкурс такого масштабу. Подібні конкурси допомагають самоутвердитися й визначити, чого ти вартий насправді. Тепер планую продовжити своє навчання в аспірантурі», — коментує Роман Кошляк. Під час змагання в цій категорії учасникам пропонували складні алгоритмічні завдання (наприклад, розробити алгоритм маршрутизації мільйонів пакетів даних у мережі). На розв’язання фінального завдання відводилося 24 години.
Українська команда вийшла також у півфінал у категорії «Програмні проекти». Україну представляла команда Київського національного університету ім. Т.Шевченка в складі Олексія Кучаєва, Валерія Прохорова, Петра Процика та Кирила Яценка. Керівник команди — професор, д.ф.-м.н. Анатолій Дорошенко розповідає: «В основі нашого проекту під назвою Fenestra лежать нові ідеї та технологічні прийоми, які можуть застосовуватися в навчанні користувачів із вадами зору. За результатами змагань команда ввійшла в число 12 найсильніших із 55 команд, які брали участь у цій категорії. Тепер хлопці мають уявлення про рівень сучасних передових розробок у сфері програмного забезпечення».
Проект Fenestra покликаний допомогти людям із вадами зору працювати за комп’ютером та адаптуватися до процесу навчання нарівні зі зрячими. І все це завдяки використанню новітніх інформаційних технологій: українські студенти розробили альтернативні способи введення інформації (з допомогою сканерів відбитків пальців і сенсорних екранів мобільних пристроїв), а також спеціалізований браузер для зчитування. Проект реалізовано на базі платформи Microsoft.NET Framework і Microsoft Windows.
Перше місце в категорії «Програмні проекти» посіла команда з Таїланду, друге — з Південної Кореї, третє — з Ямайки. Призовий фонд для переможців усесвітнього фіналу конкурсу Imagine Cup у категорії «Програмні проекти» становить 25 тис. дол. за перше місце, 15 тис. дол. за друге та 10 тис. дол. за третє.
Крім того, українські учасники боролися за місця у фіналі в категоріях «Цифрова фотографія» (Антон Гуленко, Ксенія Кириленко) і «Короткометражний фільм» (Сергій Юрков, Антон Швайгерт). І хоча до трійки лідерів увійти не вдалося, українці все ж таки пройшли у фінал, де було представлено шість найкращих команд.
Олександр Орєхов, керівник відділу з питань роботи із розробниками ПЗ компанії «Майкрософт Україна», зазначає: «Українська команда досягла справді високих результатів, беручи участь у Microsoft Imagine Cup 2007. Вона вперше опинилася у фіналі цього престижного всесвітнього змагання для талановитих студентів, а один з українських учасників навіть зміг посісти одне з призових місць, тим часом команди інших країн мали великий досвід участі в таких заходах».
За матеріалами
www.cybersecurity.ru