Космічна галузь України перейшла від стагнації до поступального розвитку, вважають радник Президента України Володимир Горбулін та директор Інституту космічних досліджень НАН України Олег Федоров.
На думку експертів, схвалена Кабміном у липні 2007 року програма на 2008-2012 роки, котра передбачає збільшення бюджетної підтримки космічної галузі до 300 мільйонів гривень в рік, дозволить вивести галузь зі стану тривалої стагнації.
Горбулін і Федоров вважають, що запланований рівень фінансової підтримки дозволить створити супутникові телекомунікаційні мережі зв'язку і віщання з використанням національного супутника зв'язку, який планується запустити в 2010 році. Також за ці гроші можливим є створити умови для активнішого комерційного використання українських ракет-носіїв.
Українські вчені зможуть здійснити дослідження в області сонячно-земних зв'язків, астрофізики, космічної біології і матеріалознавства, зокрема в рамках міжнародних проектів «СПЕКТР-Р» і «Міжнародна космічна станція».
Разом з тим, вважають експерти, запланованих бюджетних коштів буде недостатньо для модернізації експериментальної і виробничої бази галузі, а також створення нових типів ракет-носіїв.
На думку Горбуліна і Федорова, загальний обсяг бюджетної підтримки космічної діяльності в ідеалі повинен складати близько 750-900 мільйонів гривень на рік. Необхідним є залучення позабюджетних засобів в обсязі не меншому, ніж 50% від вказаної суми. «У абсолютних цифрах вказана бюджетна підтримка характерна для країн, які почали розвивати космічну діяльність, і на порядок нижче, ніж в європейських країнах і Російській Федерації», — стверджують експерти.
Докладніше про фінансові потреби та науково-технічні можливості української космічної галузі читайте у статті Володимира Горбуліна і Олега Федорова «Україна космічна: старти в майбутнє» в свіжому номері «ЗН».