CeBIT-2010: сенсація в ІТ-технологіях

Поділитися
На адресу цьогорічної виставки в Ганновері CeBIT-2010 уже пролунало достатньо критики. Дотепники навіть вигадали для неї образливий девіз: «Більше потужності за менші гроші»...

На адресу цьогорічної виставки в Ганновері CeBIT-2010 уже пролунало достатньо критики. Дотепники навіть вигадали для неї образливий девіз: «Більше потужності за менші гроші». Втім, вона все одно залишається найпрестижнішою виставкою Європи в галузі IT-технологій. Кожна розвинена країна має за честь представити тут свій доробок. Наприклад, Іспанія була репрезентована стендами 75 компаній! А як розповів президент Асоціації IT-технологій України Ігор Лисицький, «цього року, як і минулого, українського державного стенда на знаменитій виставці не було в принципі. На щастя, в Ганновері була представлена громадська організація — Асоціація IT-технологій України. На різних стендах «засвітилися» всього чотири українські компанії. Це дуже мало для колись потужної кібернетичної держави, яка часто диктувала світу моду в цій галузі. Враження українців від цьогорічної виставки дуже різняться. Деякі представники наших компаній кажуть, що навіть не чекали такого позитивного результату і потенційного інтересу до того, що робиться на цьому напрямі в Україні».

Хоч уасники багатьох країн і скаржилися, що вже п’ять років на виставці не з’являється нічого суперкреативного, тут, проте, було представлено чимало такого, що справді могло здивувати. Один із найцікавіших гаджетів побудований на древній буддійській філософії, втіленій у скульптурі з трьома мавпами: «Якщо я не бачу зла, не чую його і не говорю про нього, то я захищений від нього». Ідею «небачення» (ми-дзару), «неслухання» (кика-дзару) і «неговоріння» (іва-дзару) про зло нещодавно почали використовувати і в інтелектуальних системах.

Ідею «неговоріння» вчені з Інституту технологій Карлсруе задіяли в розробці, яка дає змогу спілкуватися по телефону без промовляння слів уголос. «Ми винайшли технологію, що ґрунтується на принципі електроміографії — зчитується і аналізується електрична активність, яка виникає під час руху м’язів обличчя людини», — пояснюють учені механізм роботи свого винаходу.

У результаті — один абонент може безперешкодно телефонувати іншому з місць, де є обов’язковим дотримання повної тиші: з бібліотек, кінотеатрів, засідань тощо. Крім того, ця знахідка корисна і для передачі конфіденційних даних по телефону — можна диктувати опонентові PIN-коди, паролі, іншу інформацію, не призначену для «довгих» вух. До речі, представлена технологія має й медичне застосування: з її допомогою мобільним зв’язком зможуть безпосередньо скористатися люди з вадами мови або хворобами, які перешкоджають звуковому обміну інформацією.

Цікаво, що після презентації розробки на CeBIT-2010 багатьма українськими ЗМІ поповзли сенсаційні повідомлення про можливість появи — вже в найближчому майбутньому — апарата для читання чужих думок! «Алісо, мієлофон у мене. Я їм нічого не сказав». Ці слова з відомого радянського фільму «Гостя з майбутнього» стали своєрідним провісником величезного технічного прогресу. Може видатися, що сьогодні, в епоху, коли винайдено всі можливі прилади для зручних комунікацій, наука — на порозі відкриття «мієлофона» для читання думок. Але чи можливо це з погляду науки і людської фізіології?..

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі