Мабуть, саме цим перефразованим висловом стародавніх керувався знаменитий палеонтолог Пол Серено (США). Він оголосив про початок своєї нової чотиримісячної експедиції «Dinosaur Expedition 2000», кожен крок якої відразу ж висвітлюватиметься на спеціальному Web-сайті.
Разом зі своєю групою він збирається відвідати й розкопати знамениті «кладовища динозаврів» у пустелі Сахара на території Нігеру. Цей район багатий кістками стародавніх ящерів віком від 90 до 145 мільйонів років і популярний серед палеонтологів так само, як пустеля Гобі в Монголії чи парк динозаврів у Канаді.
Ініціатор науково-дослідного й водночас освітнього проекту Пол Серено — вельми успішний «мисливець» на динозаврів. В експедиціях 1993, 1995 і 1997 років він примудрився знайти і проаналізувати останки близько десятка раніше не відомих науці ящерів. Серед знахідок Серено — фрагменти скелетів стародавнього величезного крокодила сумохімуса і травоїдного нігеразавра — таємничої істоти, чиї щелепи «прикрашало» шість сотень (!) зубів. Цього разу він розраховує знайти повні скелети цих доісторичних монстрів.
Для чого ж йому Інтернет?
— Розміщаючи фотографії останків знайдених динозаврів і відеозаписи розкопок на сайті, я розраховую озна-йомити з живою наукою найширші верстви публіки і, передусім, молодь, яка левову частку інформації одержує нині саме в Інтернеті, — сказав професор. — У складі моєї експедиції теж багато молодих, захоплених палеонтологією людей: випускників університетів, студентів і навіть старшокласників. Саме школярі й відповідатимуть за відправлення фотографій і відеокадрів знайдених кісток і пояснювального тексту на сайт.