В Інституті технічної теплофізики НАН України розроблено пристрій для виробництва електроенергії з біомаси. Таким чином, стверджують вчені, накопичуване лише в Києві деревне міське сміття може приносити дохід у розмірі понад 1 мільйон доларів щорічно.
Альтернативний варіант використання біомаси вигідно використовувати у великих містах, де накопичується велика кількість біомаси і є багато опалювальних котлів, розповідає професор, доктор технічних наук Вільям Носач.
Отримана шляхом переробки біомаси електроенергія може використовуватися, зокрема, в транспорті. «Сьогодні — це метро, тролейбуси, електровози, а завтра ще й безліч електромобілів», — відзначає вчений.
Крім того, на цій електроенергії можуть працювати опалювальні котельні і ТЕЦ. Як наголошує професор, цей захід дозволив би помітно скоротити споживання природного газу для енергетичних потреб і заощадити значні кошти.
Що стосується екологічного аспекту, то, на думку Носача, використання продуктів переробки біомаси приведе до мінімального забруднення навколишнього середовища.
Детальніше про це читайте у статті Вільяма Носача «Замість нафти і газу — біомаса» у свіжому номері «ДТ».