В Єрусалимі з думою про Україну

Поділитися
Нормальна робота господарства сучасної країни потребує найнесподіваніших машин і пристроїв. Сьо...

Нормальна робота господарства сучасної країни потребує найнесподіваніших машин і пристроїв. Сьогодні особливо гостро стоїть питання про універсальну техніку, яку можна було б застосувати після катастрофи, землетрусу, цунамі, великого теракту... Увага до таких машин останніми роками різко зросла. Особливі надії покладають на техніку, яку можна швидко перекинути за допомогою, наприклад, важких вертольотів.

Природно, чимало проектних організацій у світі нині займаються розробкою аварійно-рятувальних комплексів різноманітного призначення: для екстреного розчищення аеродромів від снігу, для розбирання завалів у місті, яке постраждало від землетрусу, швидкого звільнення постраждалих пасажирів із потяга, який зазнав аварії, нарешті, для гасіння пожеж на хімічних заводах, атомних станціях, нафтопроводах... Крім усього іншого, сучасному народному господарству (в дедалі зростаючих кількостях) потрібні механізми, які могли б прокладати шляхи по болотах, бездоріжжю, пересіченій місцевості.

Киянин Яків Райхман, який нині живе в Єрусалимі, у радянський час працював конструктором на закритому підприємстві — «поштовій скриньці», яка ще на початку шістдесятих років розробила шляхоукладальник БАТ-М. Цю машину, яку виготовляли на київському заводі «Будшляхмаш», власне, й можна вважати прообразом майбутніх аварійно-рятувальних комплексів. А згодом був створений снігоочисник високої продуктивності — виріб «СВТ».

Відтоді створення таких машин стало пристрастю і професією Якова Рувимовича. І нині, хоча винахіднику вже близько вісімдесяти, він продовжує конструювати рятувальні машини й шукати шляхи налагодження їх масового виробництва. Він не раз телефонував до редакції «ДТ» і знайомив відділ науки з останніми досягненнями на цьому напрямі й своїми розробками. А нещодавно надіслав проект створення спільних підприємств за участю України, Ізраїлю та Росії. Найближчим часом Я.Райхман збирається приїхати до нашої країни й спробувати зацікавити своїми ідеями українських колег.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі