УЧЕНИЙ ВІДМОВИВСЯ ВІД ЦЕНТНЕРА ЗОЛОТА

Поділитися
1 березня у своїй нічній програмі на телеканалі НТВ Олександр Гордон підбивав підсумки конкурсу «За краще пояснення ключових питань світобудови»...

1 березня у своїй нічній програмі на телеканалі НТВ Олександр Гордон підбивав підсумки конкурсу «За краще пояснення ключових питань світобудови». Приз переможцеві — 100 кілограмів золота 999-ї проби або один мільйон євро (на вибір) — був наданий Центральним московським депозитарієм (уповноважена компанія-реєстратор державних пакетів акцій приватизованих підприємств Мінмайна Росії, що обслуговує близько 3 млн. особових рахунків акціонерів). До речі, Нобелівська премія 2003 року становила 1 млн. 300 тисяч доларів — лише на 100 тисяч більше за «гордонівську».

Протягом року гостями Гордона були авторитетні російські вчені, з якими він обговорював глобальні проблеми світобудови. Кожен із учасників (загалом 191 чоловік) ставав не лише конкурсантом, а й членом журі (лауреата голосуванням вибирали самі учасники програми).

Переможцем конкурсу став доктор фізико-математичних наук, завідуючий відділом теоретичної біофізики Фізичного інституту ім. Лебедєва Дмитро Чернавський, чий виступ називався «Виникнення біологічної інформації» і був присвячений проблемі виникнення життя.

Як приз біофізик Чернавський вибрав гроші. Але відразу ж спантеличив присутніх, заявивши, що поділить їх між усіма учасниками конкурсу. У результаті кожному, і йому самому, перепало трохи більше п’яти тисяч євро.

Своє рішення Дмитро Сергійович пояснив тим, що не має права одноосібно розпоряджатися такою велетенською сумою:

— У конкурсі брали участь багато вчених, які працюють у найрізноманітніших галузях науки. Тому сказати, що одна робота краща чи гірша за іншу, не можна. Адже вони абсолютно різні. І всі дуже важливі, тому я й поділився грошима з усіма. Я вдячний колегам-«суперникам» за таку високу оцінку моєї роботи. Наскільки мені відомо, спочатку було побоювання, що кожен проголосує за себе, — радий, що цього не сталося. Особисто я в голосуванні відзначив дослідників, котрі працюють на стику декількох наук.

— Але у своєму виступі в передачі Гордона ви скаржилися, що не вистачає грошей на проведення експериментів. Мільйон євро, напевно, згодився б? — запитали його.

— Можливо. Але, повторюю, я вважав за неможливе забрати всі ці гроші собі.

— А що ж зробите з отриманими п’ятьма тисячами?

— Віддам родині. Ніяких серйозних експериментів на ці гроші провести не можна.

— Вчинок Чернавського мене не просто здивував, а викликав захоплення, — сказав Олександр Гордон. — Звісно, він міг би витратити ці гроші на себе та свої дослідження. Але я не думаю, що навіть мільйон євро може врятувати від злиднів російську науку. Сподіваюся, конкурс із разової акції перетвориться на щорічне вшанування наших провідних учених.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі