ТРАНСГЕНИ В РАМКАХ ЗАКОНУ

Поділитися
Парламент Європейського союзу проголосував за прийняття нового законодавства, яке регулює виробництво й поширення генетично модифікованих організмів у ЄС...

Парламент Європейського союзу проголосував за прийняття нового законодавства, яке регулює виробництво й поширення генетично модифікованих організмів у ЄС. Тепер європейці зможуть одержувати більше інформації про товари на полицях магазинів. По-перше, тому що буде запроваджено жорсткіші правила маркірування не лише продуктів харчування, а й медичних препаратів, кормових культур і насіння. По-друге, європейцям відкриють доступ до реєстрів продукції з ГМ-складовими.

Віднині за основу політики в сфері регулювання ГМО в Євросоюзі взято «принцип обачності», проголошений Картахенським протоколом з біологічної безпеки. Так, Європарламент прийняв розраховану на вісім років програму відмови від технології вбудовування антибіотиків у рослинні клітини.

Усе це може позначитися на торгових відносинах між ЄС і головним експортером трансгенів — США, бо Вашингтон не збирається підписувати Протокол з біобезпеки й визнавати принцип обачного підходу до використання ГМО.

Ухвалення такого законодавства означає також, що ЄС зніме дворічний де-факто мораторій на реєстрацію нових ГМ-культур.

Нині в ЄС зареєстровано 18 ГМ-рослин. Біотехнологічні компанії стоять у черзі за ліцензіями на вирощування ГМ-кукурудзи, помідорів, картоплі й бавовни. Деякі заявки чекають рішення своєї долі з 1996 року, — повідомляє інформаційний центр «Зелене досьє».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі