З січня 2005 року в Примор’ї перестали фіксуватися радіосигнали тигриці Ольги. Як повідомили Далекосхідному відділенню WWF Росії співробітники Товариства збереження диких тварин (WCS), найімовірніше, її вбили браконьєри, а її нашийник — зіпсували.
— Браконьєрство досі є першою й головною проблемою зменшення чисельності багатьох рідкісних видів, зокрема амурського тигра та далекосхідного леопарда, — каже координатор програми зі збереження біорозмаїття Далекосхідного відділення WWF Росії Павло Фоменко. — Але боротьба з цим соціальним злом стала практично неможливою через численні й згубні адміністративні реформи у структурах, відповідальних за збереження рідкісних видів тварин та рослин. У РФ нарешті повинен з’явитися дієздатний орган, відповідальний як за об’єкти полювання, так і за охорону рідкісних видів.
Ольга була першою твариною, виловленою під час спільного російсько-американського науково-дослідного природоохоронного проекту, який здійснювали в Приморському краї Товариство збереження диких тварин США (WCS) і Сіхоте-Аліньський державний заповідник. Тигрицю спіймали неподалік селища Терней у лютому 1992 року, і відтоді протягом 13 років за її життям та переміщенням велося пильне спостереження. Подробиці цієї роботи і трагедії, що сталася, — на сайті www.wcs.org.
Убивство тигриці Ольги — ще один факт, який підтверджує, що браконьєрство і знищення місць проживання тварин дуже серйозно загрожують унікальній популяції. Скільки амурських тигрів залишилося в російській тайзі, ми дізнаємося наприкінці весни, коли буде підбито підсумки обліку амурського тигра, що проводився взимку 2004/2005 року — повідомляє агентство «ИнформНаука».